Lõuna-Eesti sai insuldikoordinaatorite võrgustiku

26.06.2020

Viljandi haigla koolituskeskus viis esmakordselt läbi suuremahulise koolituse, mis oli suunatud väljapoole oma haiglat. Tartu Ülikooli Kliinikumi insuldiprojekt näeb ette koordinaatorite kaasamist raviprotsessi ja koolituse eesmärgiks oli tekitada Lõuna-Eestisse insuldikoordinaatorite võrgustik. Koolitus toimus Viljandi haigla koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga.

„Kuna Tartu Ülikooli Kliinikum hakkas tegelema insuldiprojektiga, siis pakkusime neile oma abi koordinaatorite koolitamiseks, sest meil on tänu PAIK pilootprojektile olemas integreeritud teenuste osutamise kogemus ning tööl tervisejuhid, kelle üheks ülesandeks on ka koordinatsioon,“ ütles Viljandi haigla õendusjuht Signe Asi ja lisas, et koordinaatorid peavad suutma ühendada kõik osapooled - patsiendi, tema lähedased, haigla, esmatasandi ja sotsiaalabi.

„Lõuna-Eestisse tekib koolituse järgselt võrgustik, kus mõistetakse ühtemoodi inimkesksust, võrgustikutööd ja insuldipatsiendi toetamist. Koolitusel osalenud sotsiaaltöötajad täiendasid enda teadmisi insuldi meditsiinilise poole osas ning õed said vajalikke teadmisi sotsiaaltööst. Kõik selle nimel, et insuldipatsiendid ja nende lähedased saaksid vajalikku tuge sõltumata sellest, kuhu tervishoiuasutusse nad satuvad,“ ütles Insuldiprojekti juht Liina Pääbo Tartu Ülikooli Kliinikumist.

Kuu aega kestnud e-õppes osales telesilla vahendusel 22 väga erineva taustaga inimest – sotsiaaltöötajad, õed, füsioterapeudid ja PAIK projekti tervisejuhid. Insuldikoordinaatorid hakkavad tööle Tartu Ülikooli Kliinikumis, Elva, Jõgeva, Põlva, Valga, Viljandi ja Lõuna-Eesti haiglas.

Ene Veiksaar

SA Viljandi Haigla kommunikatsioonijuht