Geeniproovi saab nüüd anda ka Viljandi haigla laboris

19.06.2018

Sotsiaalministeeriumi, Tervise Arengu Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös kaasatakse 2018. aasta jooksul 100 000 uut geenidoonorit. Suurem hulk geeniandmeid tähendab paremaid võimalusi terviseuuringuteks, haigustega seotud geenivariantide avastamiseks ning geeniuuringutel põhinevate ennetus-, diagnoosimis- ja ravimeetodite kättesaadavaks tegemist Eesti elanikele.
 
Geenidoonoriks võivad saada kõik Eesti isikukoodi omavad isikud alates 18. eluaastast, kes ei ole varem liitunud geenivaramuga. Haigekassa kindlustust olema ei pea.

Vaadake täpsemalt geenidoonoriks saamise kohta veebilehelt www.geenidoonor.ee või küsige lisateavet geenivaramu infotelefonilt tööpäevadel kell 9-17.
 
Rõhutame, et geenidoonoriks saamiseks ja geeniproovi (6 ml veeniverd) loovutamiseks on vajalik eelnevalt allkirjastada Geenidoonoriks saamise nõusoleku vorm. Vormi leiad siit: www.geenidoonor.ee/hakka-doonoriks. Teadustööks ja edaspidi Teile täpsema tagasiside andmiseks on oluline täita peale geeniproovi loovutamist Teile meili teel saadetud sugupuu- ja terviseandmete küsimustik.
 
Geeniproovi saab anda SA Viljandi Haigla laboris
4. korruse B-korpus, tuba B438

Ootame Teid:
esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 8-15,
teisipäeviti ja neljapäeviti kell 8-12.
Reedeti proovi ei võeta.

Järjekorra vältimiseks soovitame tulla kella 10-st.
Kaasa palume võtta pildiga isikut tõendav dokument!