Jämejala kultuurimajas toimus patsientidele toolide restaureerimise algkoolitus

10.06.2022

Esmakordselt oli võimalus sundravi osakonna patsientidel osaleda Viljandi Kutseõppekeskuse toolide restaureerimise algkoolitusel. Koolitus algas mais ja lõppes sel kolmapäeval, 8. juunil.

 
Koolitusel õpiti restaureeritava tooli osandamist, vajadusel purunenud osade taastamist, tooli viimistlemist, tervikuks komplekteerimist, pealiskatte valmistamist ja kinnitamist. Tool võeti esialgu täiesti tükkideks, vajadusel parandati ja liimiti defektsed puidust originaalosad, toimus ohtras koguses lihvimistööd – seejärel lakk peale, vahetati kangas ning lõpuks sai tooli nagu pusle kokku laduda.
 
Koolitusel osales 7 patsienti. Huvilisi oli aga palju rohkem. Kõik osalejad said õppetöö raames oma tooli valmis ning nad olid väga õnnelikud oma töö tulemuse üle. Koolituse läbiviijaks oli Astrid Savitš, kes andis viimasel koolituspäeval ka oma “väikese varba lubaduse” , et tuleb meile koolitama ka edaspidi.
 
Koolitus toimus SA Viljandi Haigla projekti “Krooniliste vaimse tervise probleemidega patsientide hindamise ja käsitlussüsteemi väljaarendamine” raames, mida rahastavad Norra toetuste 2014-2021  programm „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“, Sotsiaalministeerium ja SA Viljandi Haigla.