Teenused ja protseduurid

-Viljandi haigla toimepidevus on tagatud. Kõik teenused, nii vältimatu abi, sünnitusabi, kui ka plaanilise ravi teenused, sh plaaniline kirurgiline ravi ning päevaravi, uuringud ja ambulatoorsed teenused toimivad jätkuvalt täismahus. Kirurgia taasavas plaanilise ravi (kuni teavitame olukorra muutumisest). 

-Kõigile statsionaarsele ravile või päevaravile (sh päevakirurgia), samuti osale aerosoole genereerivatele uuringutele tulevatele patsientidele on kohustuslik Covid-19 antigeenitest, mis sooritatakse enne protseduuri haigla verevõtutoas peahoone fuajees. Testimise tõttu tuleb haiglasse tulla pool tundi enne määratud aega. Patsientidega võtab haigla ise ühendust, et täpsustada haiglasse saabumise aeg. Täiendavaid kulusid patsiendile sellega ei kaasne.

-Vaimse tervise teenused toimivad tavapäraselt (kuni teavitame olukorra muutumisest).

-Enne vastuvõttu läbivad kõik patsiendid kontrollpunkti, kus nad täidavad tervisedeklaratsiooni ja mõõdetakse kehatemperatuur. Kirurgilise maski kandmine on kogu hoonetes viibimise aja kohtustuslik.

-Covid-positiivsetel patsientidel palume plaanilised teenused tervenemiseni edasi lükata, erakorralise tervisemure korral pöörduda erakorralise meditsiini osakonda
. Covid-positiivsete patsientide labori- ja röntgenuuringud toimuvad etteregistreerimisega E-R 8-16 tel 5886 3313 haigla peahoone Paalalinna-poolses otsas (prosektuuri otsauks).

-Viljandi haiglas on võimalik Covid 19 testimine nii haigussümptomitega  (perearsti saatekirjaga, kuid arve esitab haigla haigekassale) kui ka -sümptomiteta tasulise teenusena (hind 65 eurot), soovi korral väljastatakse sertifikaat. Registreerimine Covid-19 testimisele E-R 8-16 tel 5886 3313.

-Sünnitajaga võib kaasas olla üks haigustunnusteta tugiisik. Nii sünnitaja kui tugiisik teevad kohapeal  Covid-19 antigeenitesti, mis on tugiisikule tasuline (35 eurot). Tugiisik lubatakse koos sünnitajaga sünnitustuppa ning ta võib jääda kuni kaheks tunniks pärast sünnitust, kui analüüsi vastus on negatiivne.
Tugiisikud ei ole lubatud juhul, kui naine tuleb haiglasse günekoloogiliseks ultraheliks, ravile, sünnituse esilekutsumiseks või abordile.
 

UURINGUD PEREARSTIDE POOLT SAADETUD PATSIENTIDELE