Raamatukarussell toob laia valiku teoseid ravil viibivate lasteni

03.02.2023

Esimest korda 2014. aastal kinkis heategevusfond Aitan Lapsi koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja teiste lahkete toetajate abil Viljandi haiglale raamatukarussellid ehk liikuvad raamatukogud, mis tooksid rõõmu ja meelelahutust haiglas viibivatele lastele.

Mõte rõõmustada haiglaravil viibivaid lapsi liikuva raamatukoguga ehk raamatukarusselliga, sai alguse aastaid tagasi Eesti Lastekirjanduse Keskusest. Tänu headele inimestele, kes on annetanud heategevusfondile Aitan Lapsi oma taararaha, leiti vajalikud ressursid ja partnerid, et väärt idee lõpuks teoks teha.
 
Juba 10 aastat on Eesti Lastekirjanduse Keskus Kultuuriministeeriumi toel hoolitsenud selle eest,  et meil oleks alati raamatukarusellidel lastele uued ja huvitavad raamatud ning toredad mängud.
 
Loodame, et lastel on digitaalsete võimaluste kõrval aega ka raamatuid märgata ja nad võtavad haiglast lahkudes lugemispisiku kaasa.
 
Praegu on 2 raamatukarusselli laste- ja noorukitepsühhiaatria osakonnas, mis sai just täidetud uue valikuga. Raamatuid ja mänge on valikus igas vanuses lastele ja noortele.