AJAD TÄIS! Vaktsineerima 18.-20.mail!

11.05.2021

Järgmised ajad avame esmaspäeval, sest siis on digiregistratuuris ligipääs kõigile. Seni palume pöörduda kogu Lõuna-Eestit teenindavasse Tartu vaktsineerimiskeskusesse.

Viljandi haigla pakub võimalust vaktsineerida Pfizer vaktsiiniga järmisel nädalal: teisipäeval, 18.05, kolmapäeval, 19.05 ja neljapäeval, 20.05 kell 16-19 haigla peahoone I korruse fuajees asuvas analüüside kabinetis.

Registratuuri telefonil 43 43 001 saavad end registreerida kõik inimesed, kes on 16-aastased ja vanemad. Digiregistratuuris saavad praegu registreerida inimesed vanuses 50+, alates 13. maist kõik inimesed alates 40+ ja alates 17. maist kõik inimesed vanuses 16+.
Kolmel päeval tehakse kokku 420 doosi. Samas rütmis plaanime jätkata lähinädalatel.

Kui on soovi saada vaktsiini teistel aegadel, siis on võimalus pöörduda Tartu vaktsineerimiskeskusesse.

Kui teil on küsimusi vaktsiini ja meditsiiniliste teemade kohta (enda tervis, kõrvalmõjud, enesetunne), siis palume nõu pidada perearstiga. Samuti olete oodatud helistama perearstide nõuandeliinile telefonil 1220.

Silmaarst dr Aleks Kree vastuvõtt taas avatud

10.05.2021

Meil on väga hea meel, et taas on Viljandi haiglas võimalik broneerida vastuvõtuaegu dr Aleks Kree juurde, kes on spetsialiseerunud glaukoomi (rahvakeeli rohelise kae) ja silmaläätse haiguste nii konservatiivsele kui ka kirurgilise ravile. Dr Kree põhitöökoht on Tartu Ülikooli Kliinikumis, kuhu vajadusel saab patsiendid lõikusele suunata ja opereerida. Lähemad vastuvõtud Viljandi haiglas on 13.05, 27.05, 10.06, 17.06.

NB! AJAD ON TÄIS! Elanikkonna vaktsineerimine haiglas

06.05.2021

Teisipäeval, 11. mail ja neljapäeval, 13. mail kella 16-18.30 leiab Viljandi haigla peahoone fuajees aset elanikkonna vaktsineerimine Comirnaty (Pfizer/BioNtech) COVID-19 vaktsiiniga.

Vaktsineerima on oodatud 50-aastased ja vanemad (sh need, kes käesoleval aastal saavad 50-aastaseks), sõltumata riskirühma kuulumisest (aja broneerimine üleriigilises digiregistratuuris või telefonil 434 3001) ja riskirühma kuuluvad inimesed, sõltumata vanusest (aja broneerimine üleriigilises digiregistratuuris). Kokku 200 vaktsiinidoosi.

Vaktsineerima palume tulla viirusnähtudeta ja võtta kaasa isikut tõendav dokument.
 

Elanikkonna vaktsineerimine 6. mail (kõik ajad broneeritud)

03.05.2021

Täiendatud: kõik ajad on broneeritud.

Neljapäeval, 6. mail kella 16-20.30 leiab Viljandi haigla peahoone fuajees aset elanikkonna vaktsineerimine Comirnaty (Pfizer/BioNtech) COVID-19 vaktsiiniga.

Vaktsineerima on oodatud 50-aastased ja vanemad (sh need, kes käesoleval aastal saavad 50-aastaseks), sõltumata riskirühma kuulumisest (aja broneerimine üleriigilises digiregistratuuris  või telefonil 434 3001) ja riskirühma kuuluvad inimesed, sõltumata vanusest (aja broneerimine üleriigilises digiregistratuuris). Kokku 200 vaktsiinidoosi.

Vaktsineerima palume tulla viirusnähtudeta ja võtta kaasa isikut tõendav dokument.

Vakstineerima teisipäeval, 27.aprillil!

23.04.2021

Teisipäeval, 27. aprillil oodatakse Viljandi haiglasse COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi vanusest sõltumata ning kõiki neid, kes on vanemad kui 65aastased või kes sel aastal veel 65aastaseks saavad, seda sõltumata riskirühma kuulumisest.
 
Vaktsineerimisele võib registreeruda ka läbi telefoniregistratuuri (434 3001), kuid alla 60-aastastel inimestel palume valida kanaliks digiregistratuur (digilugu.ee), et olla kindel kuuluvuses sihtgruppi.
Kui inimene ei oska digiregistratuuri kasutada, aitavad teda vabatahtlikud. Abi küsimiseks tuleks inimesel helistada telefonil 6003 033, kõnesid võetakse vastu iga päev kell 10-14.
 
Haigekassa prognoosib, et tervetele täiskasvanutele avatakse võimalus vaktsineerima tulla lähinädalatel järk-järgult vastavalt sellele, kuidas vaktsiini riiki saabub.
 
Vaktsineerimine toimub haigla peahoone C-korpuse III korruse saalis kell 9-14.30. Kasutatakse Pfizeri ja BioNTechi vaktsiini Comirnaty. Kokku saab vaktsiini 198 inimest.
Palume tulla viirusnähtudeta ja võtta kaasa isikut tõendav dokument.
 

Lastepsühhiaatrias valmis mänguteraapia tuba

21.04.2021

Selveri kampaania „Koos on kergem“ raames kogutud toetuse näol sai Viljandi haigla lastepsühhiaatria osakond endale mänguteraapia toa. Selveri toetussumma oli 2600 eurot, millele Viljandi haigla lisas pea sama summa ulatuses omafinantseeringu.

Mänguteraapiast

Mänguteraapia on nõustamise ja psühhoteraapia vorm, mis kasutab mängu kui suhtlusvahendit. See aitab lapsel ennetada ja lahendada psühhosotsiaalseid väljakutseid ning toetab lapse psühhoemotsionaalset toimetulekut. Mängu kaudu on võimalik arendada eneseväljendust, -teadvust, -teostust ja -tõhusust, leevendada stressi ning tekitada positiivseid tundmusi, stimuleerides loomingulist mõtlemist ja avastamist. Mänguteraapia on teraapia suund, kus lapsel on võimalus talle kõige omasema tegevuse ehk mängu kaudu uurida tema elu mõjutavaid mineviku- ja olevikuprobleeme. Mänguteraapias valib laps talle sobiva tempo oma probleemidega tegelemiseks, mistõttu on teraapia pidev protsess, kus puuduvad kiired lahendused. Mänguteraapia mõju sõltub lapse vanusest ja taustast.

Kellele ja millal?

Mänguteraapia sobib lastele vanuses 3 – 13 eluaastat ja on abiks erinevate murede puhul nagu näiteks kolimisest tingitud stress, õnnetusjuhtumid, kroonilise või raske haigusega toimetulek, füüsilise puudega kohanemine, pereprobleemid, väärkohtlemine, koolikiusamine, hülgamine, kohanemisraskused, madal enesehinnang, rivaalitsemine õdede-vendade vahel jne. Hetkel viib mänguteraapiat praktika korras läbi Aneth Tuurmaa, kes on läbimas mänguteraapia jätkukoolitust.

Teraapiatoast
Toa loomise töögruppi kuulusid esindajad laste ja noorukite psühhiaatria osakonnast, töögrupi eestvedajaks oli dr Marja-Liisa Samoldin. Mänguteraapia toa visiooni koostamisel võeti arvesse, et toas oleks võimalik lõõgastuda ning selleks oleks hangitud vastavad vahendid. Näiteks on toas kott-toolid, kuhu istudes on võimalik võtta sülle raskusloomad ja vaadelda lakke projektseeritud kujundeid või toa nurgas asetsevat mullitoru ja fiiberkiudusid. Teisalt on ruumis võimalik läbi viia nii individuaal- kui ka grupiteraapiat lisaks mänguteraapiale, olemas on liiva- ja saviteraapia vahendid, võimalus kasutada metafoorkaarte või tegeleda erinevate vahendite kaudu emotsioonide ning tunnete õppimise või nende väljendamisega.

 

Aneth Tuurmaa
SA Viljandi Haigla psühhiaatriakliinik
Ravi toetavate teenuste juht
 

Aita tunnustada tublisid ämmaemandaid!

13.04.2021

Igal aastal tunnustab Eesti Ämmaemandate Ühingu juhatus tublisid ämmaemandaid, kes on silma paistnud oma tegevusega.
Palume Teie abi tunnustamist vääriva ämmaemanda valimiseks. Palume teil leida mõni minut, et osaleda just teie hinnangul tunnustamist vääriva ämmaemanda valimisel.

Oma arvamusi saate esitada kuni 15.aprillini SIIN.

Tulemused tehakse teatavaks Eesti Ämmaemandate Ühingu veebikonverentsil 5.mail ja perekool.ee platvormil konverentsi järgselt.
Aita tunnustada tunnustamist väärivat ämmaemandat!

Tänades
EÄÜ juhatus
 

TEEME PAI-kampaania toetab õdesid ja hooldajaid. Aita sinagi!

12.04.2021

PAI on kodanikualgatus – reaalne, silmale nähtav ja käega katsutav tänuavaldus õdedele ja hooldustöötatajatele, kes hoolitsevad meie tervise eest ja võitlevad pandeemias meie elude eest, tehes oma tööd peamiselt nähtamatult.

Sõltumata sellest, millises linnas, vallas, haiglas või hooldekodus õed ja hooldustöötajad täna igapäevaselt tegutsevad, tahame me kinkida neile oma tänu koos reaalse emotsiooniga. Kui paljudeni me oma ettevõtmisega jõuame, sõltub Sinu ja meie kõigi panusest.

Eestis on õdesid ja hooldustöötajaid ligi 17 000 ja neid on ikka liiga vähe!

Õed ja hooldustöötajad on otse patsientide kõrval. Samas on neid kõige enam puudu. Nendest enam on pereinimesed, kes on viimase aasta jooksul oma lähedasi vähe näinud. Paljud pole saanud piisavalt puhkust, sest töötatakse suure koormuse ja sageli mitme tööandja juures. Tahame just neile kinkida võimaluse koos oma kallitega võtta ette midagi toredat, et pandeemia vähemalt korraks unustada.

Ühtlasi juhime kodanikualgatusega avalikkuse ja riigijuhtide tähelepanu vajadusele meie õdede ja hooldustöötajate töötingimusi parandada, tööd väärtustada ja sissetulekuid tõsta. See kriis on äratuskell, mis näitab väga teravalt  õdede ja hooldustöötajate puuduse suurust Eesti tervishoiusüsteemis. Meie teeme õdedele ja hooldustöötajatele pai, tunnustades neid selle üliinimliku pingutuse eest COVID-19 kriisis. Pai ei asenda aga väärilist palka ja õdesid tuleb Eesti tervishoidu juurde koolitada.

Algatusega loome ja võtame kasutusele PAI kaardid, mida õed ja hooldustöötajad saavad kasutada PAI algatusega liitunud turismi-, kultuuri- ja meelelahutusettevõtetes üle Eesti käesoleva aasta lõpuni, võttes aja maha tööst ja muredest pisikeseks puhkuseks. Ühtlasi juhime avalikkuse ja riigijuhtide tähelepanu vajadusele meie õdede ja hooldustöötajate töötingimuste parandamiseks, töö väärtustamiseks ja sissetulekute suurendamiseks. See kriis on äratuskell, mis näitab väga teravalt juba aastaid kestnud õdede ja hooldustöötajate puuduse suurust Eesti tervishoiusüsteemis.

Meie algatus saab teoks vaid sadade tublide inimeste ja ettevõtete toel ning koostöös.

Igaüks saab annetada


Algatuse partneriks on Sihtasutus Kuressaare Haigla Toetusfond, mis konverteerib annetuse ilma teenustasu võtmata edasi PAI kaartideks. Fond on seisuga 01.04.2021 Maksu- ja Tolliameti tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas, seega on annetused maksuvabad ja märgitavad teie 2021. aasta tuludeklaratsioonis.

Meie partneri juures Coop Pangas on avatud Sihtasutus Kuressaare Haigla Toetusfond eraldi arveldusarve EE824204278618211200, kuhu annetust tehes lisa märksõna ”PAI”. Lisaks koostöös Teliaga on avatud annetustelefonid 9000105 (annetus 5.- €) ja 9000110 (annetus 10.- €)

Kui soovid annetuse tegemisel jääda anonüümseks, märgi see info kindlasti maksekorraldusel. PAI annetusi ootame kuni 1. juunini 2021. aastal. PAI kaartide jagamine on planeeritud mais ja juunis ning nende kasutamise periood on 1. juunist kuni 31. detsembrini 2021.a.PAI algatajad on:

Katri Link, kodanikualgatuse 500Kleiti korraldaja

Siiri Rannama, SA Kuressaare Haigla Toetusfondi juhataja

Meelis Kubits, Kultuuripartnerluse SA juhataja

teemepai@gmail.com

Tervikumi ehitus läheb 10 miljonit kallimaks

07.04.2021

PRESSITEADE
Riigi Kinnisvara AS
SA Viljandi Haigla
07.04.2021

Tervikumi ehitushankele laekus viis pakkumust

Viljandi uue maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehitushankele esitati viis pakkumust. Riigi Kinnisvara on alustanud pakkumuste kontrollimist, pakkujate kvalifitseerimist ning muude hankeprotseduuride läbiviimist.

Tervikumi ehitushankele esitatud hinnapakkumised  on vahemikus 47,1–53,8 miljonit eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu). Saadud pakkumused on oluliselt kõrgemad projekti oodatud maksumusest.

„Koroonaviirusest tingitud mõju kinnisvaraarendusele on toonud kaasa ehitusmaterjalide märkimisväärse hinnatõusu ning samuti materjalide tarnete tõrked,” selgitas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. „See on oluliselt mõjutamas arendusprojektide eelarveid ning projektide kogumaksumusi,” täiendas Mäger.

Tervikumi ehitushanke eelarvestus koostati parimate teadmiste ja mahuarvutuse põhjal eelmise aasta viimases kvartalis. 2021. aasta esimestel kuudel toimus maailmaturul märkimisväärne ehitusmaterjalide hinnatõus ning tänase seisuga on Eestis kallinemine metalltoodete osas olnud umbes 40%, puit-, soojustus- ning plastikmaterjalide puhul umbes 25%. Ehitushindade tõus on seotud koroonaviiruse jätkuva levikuga ning sellest tingitud piirangutega maailmas, mille mõju peegeldub nii ehitusmaterjalide tootmises, logistikas kui ka transpordis.  

Pakkujad on hinnanud riske 25-kuulise ehitusperioodi jooksul kõrgemaks, kui eelmisel aastal koostatud eelarve puhul osati arvestada. Riskidena on toodud peamiselt objekti ehitustehnoloogiline keerukus, võimalik turusituatsiooni muutus, sellega seotud piirangud ning ehitusmaterjalide jätkuv kallinemine.

Tervikumi projekti kogumaksumus on 58,3 miljonit eurot (koos käibemaksuga), millest tänaste rahastusotsustega on kaetud 31,5 miljonit Euroopa Liidu vahenditega, 4,5 miljonit riigieelarvelise toetusega ning 11,4 miljonit eurot SA Viljandi Haigla eelarvest ning laenust. Senist parimat ehitushanke pakkumust arvestades jääb projekti kogumaksumusest katta veel 10,9 miljonit eurot.
Ehitusprojekti edasiminekuks on mitmeid valikud, sealhulgas uue ehitushanke korraldamine, projekti optimeerimine ning lisaraha leidmine.

Uue riigihanke korraldamine tähendaks suuremat riski eelarvele, tänases muutuvas majandusolukorras võivad ehitushinnad veelgi kallineda ja pakkujad hindavad riskide realiseerumise tõenäosust veelgi suuremaks.

Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere sõnul on lisaraha leidmine praegu pea ainuvõimalik tee. „Teised variandid võiksid teoreetiliselt olla projekti optimeerimine, kuid seda oleme me juba projekteerimise käigus teinud. Kui peaksime veel optimeerima, siis kaotaks hoone oma tervikliku funktsionaalsuse,” kommenteeris Tampere ühte võimalustest. „Võimalus oleks teha ka kordushange, kuid selleks napib meil aega, sest kaasatud Euroopa Liidu vahenditel on väga kindlalt fikseeritud tähtaeg, et hoone peab olema kasutuses 2023. aasta suve lõpuks. Vastasel juhul peame kogu raha tagasi maksma, kuna tulemused jäävad tähtaegselt toetuse tingimuste järgi saavutamata,” sõnas ta.  

„Uue hoone rahastamiseks oleme taotlenud Euroopa Liidu vahendeid tervisekeskuste meetmetest 31,5 miljonit, millest ca 2 miljonit on projektiga seotud tegevusteks juba kulutatud. Viljandi haigla oli enne projekti kallinemist omavahenditest planeerinud 10 miljonit, sealhulgas pikaajaline laen, lisanduvat laenuraha on võimalik saada veel maksimaalselt 1,4 miljonit,” nentis Priit Tampere, „rohkem haiglal võimekust ei ole. Puudujääva osa leidmiseks käivad läbirääkimised sotsiaalministeeriumi ja poliitikutega,” lisas ta.

„Sotsiaalministeerium toetab Viljandi haigla ehitamist praegu kokkulepitud mahus, sest sellest saab esimene maakondlik tervise- ja heaolukeskus, kus on võimalik arendada ja rakendada inimkeskseid ja integreeritud teenuseid. Seni on haiglale eraldatud raha põhinenud mitmekordsel eelarvestamise tulemustel, kuid olukord ehitusturul on pingestunud ning tekitanud vajaduse suurendada ehituse eelarvet,“ kommenteeris sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja ja Viljandi haigla nõukogu esimees Agris Koppel. „Arvestades riigieelarve pingelist seisu, on lisaraha leidmine väga keeruline, kuid haigla valmisehitamine on vältimatu kogu Eesti tervisesüsteemi edasisele arengule,“ avaldas ta siiski lootust.

“Praegu püsime ajagraafikus ning otsime lahendust lisaraha kaasamiseks aprillikuu jooksul. Intensiivsed läbirääkimised käivad, osapooled on lubanud leida positiivse lahenduse, et saaksime ehitushanke tulemused kinnitada ning ehitustöödega algust teha,” kommenteeris Priit Tampere asjade edasist käiku. “Oleme kaalunud ka võimalust Viljandi haigla toetusfondi loomiseks, mille tuludest osa võiks minna uue hoone ehituse või aparatuuri soetamiseks ning osa meie inimeste arendamiseks,” lisas ta.  

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituse riigihanke eesmärk on Viljandi kesklinna rajada 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks 2023. aastaks. Riigihanke viis läbi Riigi Kinnisvara.

Riigi Kinnisvara eesmärk on heaperemehelikult arendada ja hoida riigi kinnisvara, kasvatades selle väärtust. Meie kui kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegeleva ettevõtte missiooniks on toetada riigi arengut, tagades kodanike heaolu nimel töötavatele inimestele kvaliteetne tegevus- ja töökeskkond. Ettevõte kuulub 100% Eesti Vabariigile. 2021. aasta on Riigi Kinnisvara jaoks juubeliaasta: tähistame 20. tegevusaastat.

TERVIKUMI VIDEO


Mariliis Sepper                                       
RKAS kommunikatsioonijuht
5650 0623

Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332

 

Viljandi haigla kutsub laupäeval taas vaktsineerima

07.04.2021

Viljandi haigla kutsub sel laupäeval, 10. aprillil vaktsineerima 1956 ja varem sündinud inimesed ning 1961 ja varem sündinud riskirühma diagnoosidega patsiendid. Vaktsiin on AstraZeneca. Vaktsineerime 200 inimest, kell 10-15.00. Registreerima saab hakata kohe täna nii digiregistratuuris kui haigla registratuuris 434 3001.

Inimesed peavad tundma ennast hästi, olema viirustunnusteta ja haiglasse sisenedes läbima kontrollpunkti, kus kraaditakse ja täidetakse tervisedeklaratsioon. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimine toimub Viljandi haigla peahoone fuajees.
 
 


Vanemad uudised