Verevõtukabinet avatud 22.06 kell 8-13, 23.06 ja 24.06 suletud

20.06.2022

Seoses lühendatud tööpäevaga kolmapäeval, 22. juunil 2022 on verevõtukabinet haigla 1. korrusel avatud kell 8-13.

23. ja 24. juunil 2022 on kabinet suletud. Samuti on neljapäeval ja reedel suletud covid-testimise kabinet. 

Alates 27. juunist töötavad kabinetid taas tavapärastel aegadel. 
Vabandame ebamugavuse pärast! 

Külastamine pühade ajal

20.06.2022

Külastamine pühade ajal: 

Haigla suures majas:
Külastamiseks saab registreerida sel nädalal telefonil 523 9720 E-T 8-16 ja K 8-13, seoses riigipühadega N-R külastusi registreerida ei saa.
Külastada saab, kui aeg on etteregistreeritud. 
Sünnitusosakonna patsientide külastamine ainult eelneval kokkuleppel raviarstiga tel 435 2114.

*Statsionaarse ravi sektorites 5A ja 5B külastust ei toimu kuni 27.06 (k.a)
 
Suur maja on avatud:
E 20.06 kell 7-19 
T 21.06 kell 7-19
K 22.06 kell 7-19
N 23.06 kell 12-16
R 24.06 kell 12-16 
ja nädalavahetusel kell 12-16.
 
Psühhiaatriakliinikus
Külastamine E-K 16-19, N-P 10-16, vajalik kokkulepe osakonnaga!
Akuutpsühhiaatria osakond (Pargi tee 14) 435 4260
Üldpsühhiaatria osakond (Pargi tee 16) õeposti tel 435 2163
Laste- ja noorukitepsühhiaatria osakond (Pargi tee 8) õeposti tel 435 2183
Tuberkuloosiravi osakond (Pargi tee 14) õeposti tel 435 4257   
Sundravi osakond (Pargi tee 22) I korruse õeposti tel 435 4244,  II korruse õeposti tel 435 4241,  Pargi tee 16, I korrus, A-korpus õeposti tel 435 4267
 
Hooldusosakonna (Pargi tee 8a, ümarmaja) külastamine iga päev kell 13-15, vajalik etteregistreerimine: I korruse õeposti tel 5355 7338, II korruse õeposti tel 5355 1595 või perenaise tel 5336 4847.
Erihoolduse osakond, vajalik etteregistreerimine:
Peahoone 8B õeposti telefonil 435 2162
A-maja, Saariku tee 8, vanemtegevusjuhendaja telefonil 5307 1660             
B-maja, Saariku tee 10, vanemtegevusjuhendaja telefonil 5919 1582
C-maja, Pargi tee 22a, vanemtegevusjuhendaja telefonil 5330 5778       
 
Pakke saab patsientidele ja klientidele tuua Jämejala pargis osakondadesse ning peahoone infolauda E-K 7-19, N-P kell 12-16 . Samuti ööpäevaringselt peahoone pakiautomaati.
 

Meie hea partner Vähiliit tähistab 30. juubelit kontserdiga

20.06.2022

TERVE Eestiga vähi vastu - Eesti Vähiliit tähistab 30. juubelit  4. septembril kell 17 Estonia kontserdisaalis. 

Võimalus soetada pilet siit: https://www.piletimaailm.com/performances/109709?lang=et_EE

Pressiteade: 10aastane sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus pakub terviklahendust

15.06.2022

SA Viljandi Haigla
PRESSITEADE
15.06.2022

 
Pressiteade: 10aastane sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus pakub terviklahendust
 
Viljandis 10 aastat tagasi alustanud sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus pakub sõltuvusest vabaneda soovijale toetust kogu teekonna vältel ning viies Eesti linnas. 16. juunil Jõhvi kontserdimajas toimuval sünnipäevakonverentsil „Meie lugu“ tehakse vahekokkuvõte ning vaadatakse tulevikku. 
 
2012. aastal loodi Viljandi Haigla ja Tervise Arengu Instituudi koostöös Eestis ainulaadne, teaduspõhine sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsiooniteenus. „Alustasime teenust Jämejala pargis 10 kliendiga ning oleme kasvanud 65 ravikohani, neist umbes pooled Sillamäel,“ rääkis Viljandi haigla sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskuse juht Rita Kerdmann. „Ühtegi valmis mudelit meil kasutada ei olnud, tuginesime psühhiaatriakliiniku ning alustava meeskonna varasematele kogemustele ning õppisime Norra praktikatest,“ meenutas ta teenuse sündi. 
 
Kümne aasta jooksul on välja kujunenud kliendi vajadusi arvestav eri valdkondi integreeriv tervikteenus nii naistele kui meestele, mis katab kogu sõltlase kaineks saamise teekonda. 
Teekond hõlmab inimese leidmist ja temaga kontakti saamist, et pakkuda kahjude vähendamise teenuseid, motiveerimist, et ta sooviks asuda võõrutusravi- ja rehabilitatsiooniteenusele ning tema toetamist järeteenusel.
 
„Ravi- ja rehabilitatsiooniprotsess meie keskuses vältab kuni 9 kuud,“ selgitas Kerdmann ja lisas: „õige pea oli selge, et kui sõltlane on meie keskuses programmi lõpetanud ja suundub tagasi oma tavapärasesse keskkonda, on tagasilangus kerge tulema. Seetõttu avasime peagi ka järelteenuse Tallinnas ja Jõhvis, et olla oma klientidele toeks uue elu alustamisel. Praeguseks on järelteenus laienenud ka Narva.“  
 
Sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsiooniteenused on vabatahtlikud ning mõeldud inimesele, kes on selgusele jõudnud, et soovib oma elus uue lehekülje keerata. Neile, kes seda otsust veel teinud ei ole, on abiks kahjude vähendamise teenused – süstlavahetuspunkt ja opioidsõltuvuse asendusravi Narvas ning mobiilne üksus, mis liigub ringi erinevates Ida-Virumaa linnades ja pakub lisaks süstalde vahetamisele ka nõustamisteenuseid. 
 
„Üle kogu Euroopa on aru saadud, et pääsetee ei ole sõltlase karistamine, vaid talle võimaluse andmine ning toetamine tavaellu tagasi pöördumisel. Jõhvis toimuval sünnipäevakonverentsil annavad ülevaate tehtust nii meie töötajad ja partnerid kui ka endised kliendid, kellest mitmed on meie keskuses ametis,“ tundis keskuse juht heameelt. „Meil on suur rõõm, et konverentsi üks esinejatest on Tervise Arengu Instituudi narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise keskuse juht Aljona Kurbatova, kellega me oleme kõik need aastad rõõme ja muresid jaganud.“
 
Kogu teenus on algusaastatest toimunud lisaks eesti keelele vene keeles, seetõttu on ka töötajate leidmine olnud omaette väljakutseks. „Eestis ei õpetata sõltlaste rehabiliteerimise eriala, seega oleme kõik oma töötajad koostöös Tervise Arengu Instituudiga ise välja koolitanud,“ tutvustas Rita Kerdmann veel üht väljakutset.  „Seda enam võime rõõmustada, et kui 2012. aastal alustas 5 töötajat Viljandis, siis nüüd on meil Viljandis, Sillamäel, Jõhvis, Narvas ja Tallinnas ning Ida-Virumaa mobiilses üksuses kokku 107 töötajat. Uhked oleme selle üle, et meie meeskonnast arvastatav osa on endisi kliente, kes pärast teenuse läbimist on omandanud vajaliku kvalifikatsiooni ning saanud asendamatuteks spetsialistideks,“ avaldas Kerdmann heameelt.
 
2019. aastal pälvis keskus esimesena Eestis Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu sotsiaaltöö preemia. Uhkust tunda võib selle üle, et 10 aasta jooksul on avatud 1699 haiguslugu, kogu rehabilitatsiooniprogrammi on läbinud ehk ühiskonnale tagasi toodud 296 kodanikku. Suur osa nendest koguneb igal aastal keskuse sünnipäeva tähistama ning osaleb ja esineb ka konverentsil “Meie lugu” 16. juunil Jõhvi kontserdimajas. 
 
Konverentsi modereerib Nikolai Bentsler, tervitussõnad ütlevad Jevgeni Ossinovski, tervise- ja tööminister aastatel 2015-2018; Aljona Kurbatova, Tervise Arengu Instituudi narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise keskuse juht ning Priit Tampere, SA Viljandi Haigla juhatuse esimees.
Sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskuse kujunemise loost räägib keskuse juht Rita Kerdmann.
Oma lugudele vaatavad tagasi keskuse kogemusnõustajad Oleg Kapov-Kagan, Jekaterina Treškova ja Pavel Drobot. Töötubades arutatakse psühhiaatri rolli üle sõltuvusravis, interaktiivsete tegevuste kasutamine psühholoogilises töös ning elust pärast rehabilitatsiooniteenust. Päeva lõpetab paneeldiskussioon teenuste juhtimise eripäradest. 
 
Lisatud fotol on nn kainuse rivi, mida endised sõltlased keskuse sünnipäevadel moodustavad. Rivi eesotsas olijate „kainuse staaž“ on kõige pikem, ulatudes juba üle kümne aasta.
 
 
(Foto: Viljandi haigla)
 
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee
 

Vaata erihoolekande klientide klientide kaunist näputööd

10.06.2022

Kaunid käsitöövaagnad, mis valminud meie erihoolekande osakonna klientide osava näputöö tulemusel. Kandikud on ainulaadsed, teist sellist ei ole kellelgi teisel.

Mustrid ja värvid on valitud hoole ja armastusega, peegeldades rõõmu ühistest kooskäimistest hubases Mulgi Savikojas Viljandimaal armsa juhendaja Leili käe all.

 
Haiglale on oluline, et meie meened oleksid erilised ja südamega tehtud, et neid oleks soe ja uhke tunne headele partneritele kinkida.
 
 

Viljandimaa insuldi tugigrupi esimese kohtumise kokkuvõte

10.06.2022

Kolmapäeval, 8. juunil leidis Sakala keskuses Viljandi haigla insuldiõdede ja neid toetava meeskonna eestvedamisel aset esimene kohtumine insuldi läbipõdenud inimeste ja nende lähedastega, et panna alus insuldi tugigrupile.

Kohtumisel tutvustas haigla ambulatoorse taastusravi osakonna juhataja Erli Lond insuldijärgsele taastumisele kaasa aitava abi võimalusi.  Patsientide ja lähedastega vestlesid insuldiõed Ulvi Skirta ja Relika Kobin ning insuldikoordinaator Eneli Tulp.
 
„Insuldi tugigrupi esimene kohtumine läks väga hästi, kohale tuli kümme teemaga seotud inimest,“ tundis ambulatoorse taastusravi osakonna juhataja Erli Lond rõõmu. „Inimesed andsid aktiivselt tagasisidet, küsisid, oli ka natuke pisaraid ja emotsioone. Jagati omavahel kogemusi, mis kedagi on aidanud. Inimesed on olnud üksi paljude muredega ja mõned ka loobunud abi palumast, eriti need, kellel on insult olnud juba aastaid tagasi või kelle lähedased on insuldi läbi põdenud,“ rõhutas ta kokkusaamiste vajadust.
 
Tugigrupi kohtumised on plaanis kord kvartalis. Järgmine kogunemine leiab aset 18. oktoobril kell 14, taas Sakala keskuse sammassaalis.
Lepiti kokku, et edaspidistele kohtumistele kutsutakse rääkima vaimse tervise spetsialist, logopeed, jalaraviõde, omavalitsuse sotsiaaltöötaja tutvustama abisaamise võimalusi, füsioterapeut ja tegevusterapeut. Plaani võetakse ka kohtumine töötukassaga.
 
Insuldi tugigrupp on üks osa Viljandi haigla insuldipatsiendi raviteekonda koordineerivast teenusest, mille eesmärk on, et insuldi järgselt saaks patsient kõik vajaminevad teenused võimalikult kiireks ning sujuvaks taastumiseks. Insuldipatsiente toetavad tema taastumise teekonnal insuldiõed, kelle vastuvõtul räägitakse läbi kõik patsiendile olulised tervist, raviprotsessi ning ravimeid puudutavad teemad ning patsiendil ning lähedastel on võimalik küsida üle kõik, mis seni vastuseta või segaseks jäänud.
 
Insuldiõe vastuvõtule suunab haiglaravi järgselt raviarst, kui ravi ei toimunud Viljandi haiglas, siis saab aidata perearst.

Registreerimine ja info vastuvõtuaegade kohta registratuuri telefonil 434 3001 (E-R 8-16.00).
 
Kui patsiendi seisund ei võimalda vastuvõtule tulla, saab nõu küsima tulla ka tema lähedane või hooldaja.

Jämejala kultuurimajas toimus patsientidele toolide restaureerimise algkoolitus

10.06.2022

Esmakordselt oli võimalus sundravi osakonna patsientidel osaleda Viljandi Kutseõppekeskuse toolide restaureerimise algkoolitusel. Koolitus algas mais ja lõppes sel kolmapäeval, 8. juunil.

 
Koolitusel õpiti restaureeritava tooli osandamist, vajadusel purunenud osade taastamist, tooli viimistlemist, tervikuks komplekteerimist, pealiskatte valmistamist ja kinnitamist. Tool võeti esialgu täiesti tükkideks, vajadusel parandati ja liimiti defektsed puidust originaalosad, toimus ohtras koguses lihvimistööd – seejärel lakk peale, vahetati kangas ning lõpuks sai tooli nagu pusle kokku laduda.
 
Koolitusel osales 7 patsienti. Huvilisi oli aga palju rohkem. Kõik osalejad said õppetöö raames oma tooli valmis ning nad olid väga õnnelikud oma töö tulemuse üle. Koolituse läbiviijaks oli Astrid Savitš, kes andis viimasel koolituspäeval ka oma “väikese varba lubaduse” , et tuleb meile koolitama ka edaspidi.
 
Koolitus toimus SA Viljandi Haigla projekti “Krooniliste vaimse tervise probleemidega patsientide hindamise ja käsitlussüsteemi väljaarendamine” raames, mida rahastavad Norra toetuste 2014-2021  programm „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“, Sotsiaalministeerium ja SA Viljandi Haigla.

Meie patsiendid annavad oma panuse, et Folk oleks sel aastal eriti värvikirev

10.06.2022

Viljandi pärimusmuusika festivali kunstitoimkond kuulutas  mai algul välja kogumisaktsiooni, kutsudes kõiki nobenäppi valmistama armsaid lõngapallikesi.

Festivali peakunstnik Triin Amuri sooviks on luua värvikirevat, ent samas kodust ja pehmet atmosfääri. „Värvilisi lõngapallikesi on tehtud vist küll igas kodus, koolis ja lasteaias, ning kui need on toanurka seisma jäänud, siis võtame me need suure rõõmuga vastu,“ sõnas Triin Amur. „Muidugi võib pallikesi ka ekstra valmistada ja aidata nii kaasa festivali korraldamisele.“
 
Meie tegevusjuhendaja Merike Tani noppis üleskutse üles ja koos sundravi osakonna patsientidega meisterdatakse neid hulgim.
Pildil olevad kaunistused lähevad lähipäevil teele, et juba 28.-31 juulil Viljandi pärimusmuusika festivali külastajaid rõõmustada.

Esimene insuldi tugigrupi kohtumine leiab aset juba sel kolmapäeval, 8. juunil kell 14 Sakala keskuses

06.06.2022

Kolmapäeval, 8. juunil kell 14 koguneb Sakala keskuse sammassaalis esimest korda insuldi tugigrupp. Viljandi haigla insuldiõed ootavad kohtumisele insuldi läbipõdenud inimesi ja nende lähedasi, kes soovivad jagada oma kogemust, saada nõuandeid spetsialistidelt ning õlatunnet ja lugusid teistelt sama teemaga kokku puutunud inimestelt.

Esimesel kohtumisel räägib Viljandi haigla ambulatoorse taastusravi osakkonna juhataja Erli Lond insuldijärgsele taastumisele kaasa aitava abi võimalustest.  Samuti kuulatakse patsientide ja lähedaste kogemusi ning arutatakse insuldiõdede Ulvi Skirta ja Relika Kobini eestvedamisel, milliseid olulisi ja vajalikke teemasid edaspidi tugigrupis koos patsientide ja lähedastega lahata.

Tugigrupi kohtumised on plaanis kord kvartalis. Järgmine kohtumine leiab aset 18. oktoobril kell 14 ning arutlusel on vaimse tervise abi teemad.

Insuldi tugigrupp on üks osa Viljandi haigla insuldipatsiendi raviteekonda koordineerivast teenusest, mille eesmärk on, et insuldi järgselt saaks patsient kõik vajaminevad teenused võimalikult kiireks ning sujuvaks taastumiseks. Insuldipatsiente toetavad tema taastumise teekonnal insuldiõed, kelle vastuvõtul räägitakse läbi kõik patsiendile olulised tervist, raviprotsessi ning ravimeid puudutavad teemad ning patsiendil ning lähedastel on võimalik küsida üle kõik, mis seni vastuseta või segaseks jäänud.

Insuldiõe vastuvõtule suunab haiglaravi järgselt raviarst, kui ravi ei toimunud Viljandi haiglas, siis saab aidata perearst.

Registreerimine ja info vastuvõtuaegade kohta registratuuri telefonil 434 3001 (E-R 8-16.00).
Kui patsiendi seisund ei võimalda vastuvõtule tulla, saab nõu küsima tulla ka tema lähedane või hooldaja.Fotol: Viljandi haigla insuldiõed Ulvi Skirta (vasakul) ja Relika Kobin

Covid-19 vastu vaktsineerimine juunikuus

01.06.2022

Viljandi haigla peahoones toimub etteregistreerimisega (tel 434 3001) ja etteregistreerimiseta Covid-19 vastu vaktsineerimine teisipäevast reedeni kell 9-15.30.

NB! 22.06 toimub vaktsineerimine kella 12.00ni.
23.06-30.06 vaktsineerimist et toimu. 

 

Vaktsiinid Pfizer, Moderna, Nuvaxovid ja Janssen.

Lähemat infot vaktsiinide kohta leiate SIIT

 

Vaktsineerida on võimalik nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga vanuses alates 12. eluaastast. 

 

Lähema info vaktsineerimise, toimete, vanuselise sobivuse, dooside jms kohta leiate SIIT

 
 
 
 
 

Vanemad uudised