Mis toimus Jämejala festivalil? Vaata galeriid

03.10.2022

Jämejala festival toimus Jämejala 125 juubeliaasta raames ning seadis fookuse meie patsientidele ja klientidele, kes elavad Jämejala vaimse tervise külas. Festivali laiem eesmärk oli aidata kaasa vaimse tervise häbimärgistamise vähendamisele, toetada patsientide vaimse tervise heaolu taastumist ja tegeleda laiemalt kogukonna arendamisega.
Kõik sellised tegevused soodustavad kogukonnasisest sotsiaalset suhtlemist, aitavad leevendada üksildust ning pakuvad inimestele isetegemisrõõmu ja kuulumistunnet. Meie sooviks on luua festivalist traditsioon, mida korrata kas iga aasta või mõne aasta järel. Tegemist on kogukonda ühendava sündmusega, mille ettevalmistamisse on kaasatud iga osakond. Kõigil on oma panus meid ümbritseva kogukonna kultuuri edendamiseks.
Jämejala festival kestis 26. septembrist 30. septembrini. Nädal oli täis erinevaid üritusi, töötubasid, üllatusi ja toredaid ettevõtmisi, millest on võimalik meie patsientidel/klientidel ja töötajatel ühiselt osa võtta.
 
Esmaspäevasel avapäeval toimus pargis orienteerumismäng, kultuurimajas leidis aset eri osakondade meeleolukas tutvustus ning päeva lõpetas bussiekskursioon ümber Jämejala pargi.
Teisipäev oli teadvelolekupäev. Toimusid kunsti, voolimise, lauamängu, jooga ning teadvelolekupraktikate töötoad nii patsientidele/klientidele kui töötajatele.
Kolmapäeval valmis Jämejalal kõigi aegade kõige pikem küpsisetort, kokku 501 cm. Hiigelmaius koosnes patsientide ja töötajate poolt maitsemeelte teravdamise võistluseks valminud tortidest. Kolmapäeva hommikul jagati materjalid tordi valmistamiseks võistkondadele laiali ning lõunaks laekus 17 kaunist, värvikirevat ning maitsvat torti žüriile hindamiseks.
Neljapäeval esitleti Jämejala kultuurimajas väga erilist kollektsiooni „Tuleviku tööriietus Jämejalal“, mis peegeldas patsientide, klientide ja töötajate nägemust meditsiinipersonali tööriietusest tulevikule mõeldes. Punasel vaibal sai näha särtsakaid, lõbusaid, vallatuid, värvikirevaid, energilisi, nunnusid ja nutikaid rõivaid. Tuleviku tööriietuseks kuulutati sundravi osakonna töötajate looming. Riietus oli disainitud niivõrd patsiendikeskseks-õlgadele oli lisatud isegi pehmendused, millele patsient oma pea saaks toetada. Me kõik vajame õlga, millele aeg-ajalt toetuda eks?

Reedel, Jämejala festivali viimasel päeval toimus Jämvisioon. Soojenduseks tegi meie armas tegevusjuhendaja Tatjana väga meeleoluka tantsukava. Jämvisioonil esitati patsientide poolt kirjutatud luulet, kõlasid tuntud laulud Anne Veski ja Smilersi repertuaarist ning kaunid palad klaveril.
Üllatusesinejateks meie oma Ivo Linna ja Maarja-Liis Ilus, kes esitasid pala “Kaelakee hääl”. Päeva teisel poolel toimus festivali pidulik lõpetamine – esinesid Karmoška-kamraadid. Päeva juhtis meie füsioterapeut ja turundusspetsialist Uku Leht.
Jämvisiooni võitjaks kuulutati sundravi osakonna duo, kes esitasid Smilersi pala “Käime katuseid mööda”.  APLAUS kõikidele esinejatele, nõuab julgust esineda nii suurele publikule.

Aitäh kõikidele inimestele, kes Jämejala festivalil kaasa lõid, hurraaa, Jämejala 125!
 

Covid-19 vastu vaktsineerimine oktoobris

30.09.2022


Viljandi haigla peahoones toimub etteregistreerimisega (tel 434 3001) ja etteregistreerimiseta Covid-19 vastu vaktsineerimine oktoobris teisipäevast reedeni kell 9-15.30.

Sobiva aja saab endale broneerida ka digiregistratuuris: digilugu.ee

Vaktsiinid Pfizer, Moderna ja Janssen.
Pfizer (I ja II doosiks), uuendatud Pfizer (tõhustusdoosideks), Moderna (vaid tõhustusdoosideks) ja Janssen.

Vaktsiinidest lähemat infot leiate: https://vaktsineeri.ee/covid-19/vaktsiinid/

Lähema info vaktsineerimise, toimete, vanuselise sobivuse, dooside jms kohta leiate: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Armas naine, meenuta, millal Sa viimati naistearsti juures käisid?

30.09.2022

Armas naine, meenuta, millal Sa viimati naistearsti juures käisid? 

Kui see kuupäev nii hästi meelde ei tule ja ulatub isegi paari aasta tagusesse aega, siis ootame Sind vastuvõtule!

Pane hõlpsalt endale aeg digiregistratuuris (digilugu.ee) või helista meie registratuuri numbril 434 3001, saatekirja pole vaja. 

Iga naine vajab regulaarset kontrolli, et olla terve - vähemalt kord aastas võiks see regulaarsus olla.
Tulla võiks isegi siis, kui muresid ei ole.
 
Viljandi haiglas võtavad vastu dr Maret Metsmaa, dr Kaja Saarepuu, dr Ingrid Alesma, dr Diana Vanaveski, dr Malle Praks ja hiljuti liitusid meiega ka dr Kati Sild ja dr Karina Luik (pildil).

Valmis Jämejala kõige pikem küpsisetort (fotod)

28.09.2022

Täna, 28. septembril valmis Jämejalal kõigi aegade kõige pikem küpsisetort, kokku 501 cm. Hiigelmaius koosnes patsientide ja töötajate poolt maitsemeelte teravdamise võistluseks valminud tortidest. Kolmapäeva hommikul jagati materjalid tordi valmistamiseks võistkondadele laiali ning lõunaks laekus 17 kaunist, värvikirevat ning maitsvat torti žüriile hindamiseks.
 
Žürii, koosseisus: Viljandi haigla juhatuse liikmed Priit Tampere ja Mart Kull, õendusjuht Saima Hinno, hooldusosakonna juhataja Leevi Hiiesalu, psühholoog Margus Veem ning Cleveroni Akadeemia koordinaator Laido Valdvee, hindas kõikide tortide maitsekust – väljanägemist, lõhna, struktuuri ja maitset ning kuulutas välja kolm auhinnalist kohta töötajate ning  kolm patsientide kategoorias. Lisaks anti välja kolm eriauhinda ning kõik osalejad pärjati tänukirjaga. 
 
Žürii liikmete sõnul oli valiku tegemine keeruline, sest kõik tordid olid väga erinevad, nägid kaunid välja ning olid väga maitsvad. „Igas tordis oli midagi, mis meeldis mõnele žürii liikmetest, võitjate valimise arutelust käisid läbi pea kõik tordid,“ iseloomustas valimise protsessi žürii liige Margus Veem. 
Kohtunike suureks lemmikuks ning üldvõitjaks osutus patsientide meeskonna Ägedad valmistatud tort, mille kohta pea kõik žürii liikmed ütlesid, et see oli ka nende isiklik lemmik. Margus Veemi sõnul vastas see tort kõikidele ootustele, mis on ühel suurel küpsisetordi sõbral – see oli piisavalt mahlane, aga tuntava struktuuriga, maitsed olid tasakaalus ning tunda nii magusust kui hapukust. Leevi Hiiesalu sõnul klappisid selle tordi puhul hästi ka väljanägemine ja maitse. 
 
Patsientide kategoorias teise koha pälvis tort meeskonnalt Üritajad, kolmanda koha Vanad ja Kobedad, Kirju ja Kihiline. Eriauhind läks võistkonnale Neli Musketäri, kelle valmistatud tordis leidus midagi kõikidele. Töötajate arvestuses võitis võistkond Biskviidihiir, teise koha saavutas võistkonna Laktoosivaba Hiir ning kolmanda koha võistkonna Suur Pere valmistatud tort. Eriauhindu anti töötajatele välja kaks  - võistkondadele Lillekesed ning C-Maja. 
 
Mõlema kategooria esikohale anti üle rändauhinnad, märkimaks uue traditsiooni sündi. Päeva juht Raili Aavik avaldas lootust, et järgmisel festivalil valmib kindlasti veel pikem tort ning rekord saab purustatud.  
Kohtunikud suhtusid oma rolli väga tõsiselt, maitsti, uuriti maiuste struktuuri ning arutelud olid elavad. Kuigi 17 torti andsid kokku ühe suure magusa elamuse, arvasid žürii liikmed, et kuigi täna nad ehk rohkem torti ei sooviks, siis juba järgmisel kuul oleks küpisetort laual juba teretulnud. 
 
Päeva lõpuks korraldati piknik, millel osakondade patsiendid ja kliendid said Jämejala pikima tordi heaks kiita. Meeleolu loomise eest hoolitses muusik Kristjan Lindenberg. 
 
Korraldajad on väga tänulikud nii kõikidele osalejatele kui ka sponsoritele - Jämejala kõige pikema küpsisetordi valmimisele aitasid oma toodetetega kaasa Tere ja Salvest. Auhinnakotte aitas täita Rannarootsi. 
 
Maitsete teravdamise päev leidis aset Jämejala 125 festivali raames. Kogu nädala vältaval festivalil on juba toimunud orienteerumis- ja mälumäng ning eri teenuste tutvustus, väga erinevad töötoad ning pargieksursioonid nii bussiga kui jalutades. Ees on ootamas moešõu tuleviku tööriietest ning Jämvisioon patsientide ja klientide etteastetega. Kogu festvali eesmärk on pakkuda patsientidele ja kleintidele meeldivat tegevust, toetada nende vaimse tervise heaolu taastumist ja tegeleda laiemalt kogukonna arendamisega. 
Tänasel üritusel pani jala tatsuma Kristjan Lindenberg lõõtspilliga.501 cm hiigelmaiust :)


Eilse päeva teema oli teadvelolek. Toimusid kunsti, voolimise, lauamängu, jooga ning teadvelolekupraktikate töötoad nii patsientidele/klientidele kui töötajatele. 
Päeva lõpus oli taas võimalus osaleda ekskursioonil ümber Jämejala pargi. 

 

 

Seoses halvenenud epidemioloogilise olukorraga kehtestab Viljandi haigla alates kolmapäevast, 28. septembrist külastuskeelu

27.09.2022

Seoses halvenenud epidemioloogilise olukorraga kehtestab Viljandi haigla alates kolmapäevast, 28. septembrist külastuskeelu.
Loodame patsientide, klientide ja lähedast mõistvale suhtumisele.

Patsiente ning kliente võib külastada üksnes erijuhul ning kokkuleppel raviarsti või osakonna juhatajaga. 

Pakke saab patsientidele ja klientidele tuua Jämejala pargis osakondadesse ning peahoone infolauda E-R 8-19. Samuti jätta ööpäevaringselt peahoone pakiautomaati.
 
Sünnitajaga on lubatud kaasa üks tugiisik, kes teeb osakonda sisenemisel tasulise SARS-CoV-2 antigeeni testi (hind 8 eurot). Testi negatiivse vastuse korral on tugiisikul õigus viibida nii sünnituse juures kui perepalatis. Sünnitaja tugiisikul palume perepalatisse jäämisel arvestada sellega, et tuleb viibida haiglas ning hoonest vahepeal väljas käia ei saa. 
 
Erikokkulepete sõlmimine
Haigla peahoone (Pärna tee 3)
- Patsiendi kontaktisikul palume erijuhud kokku leppida patsiendi raviarstiga (või iseseisva statsionaarse õendusabi puhul teenuse koordinaatoriga tel 5300 9789). 
 
Kui vajate lisainfot, siis saab pöörduda osakonna õeposti telefonil:
3A - 435 2113
5A - 435 2143
5B - 434 2286
6A - 435 2153
6B - 434 2278
7A - 435 2123
9A - 435 2130
 
Psühhiaatriakliinik
Akuutpsühhiaatria osakond (Pargi tee 14) 435 4260
Üldpsühhiaatria osakond (Pargi tee 16) õeposti tel 435 2163
Laste- ja noorukite psühhiaatria osakond (Pargi tee 8) õeposti tel 435 2183
Tuberkuloosiravi osakond (Pargi tee 14) õeposti tel 435 4257    
Sundravi osakond (Pargi tee 22) I korruse õeposti tel 435 4244,  II korruse õeposti tel 435 4241,  Pargi tee 16, I korrus, A-korpus õeposti tel 435 4267

Hoolekandekeskus
Hooldusosakonna juhataja Leevi Hiiesalu tel 5865 0879 
Erihoolduse osakonna juhataja Aliis Visla tel 5787 8616
 
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee
 
 

Algas kogu nädala vältav festival Jämejala 125 (fotod)

26.09.2022

Täna, 26. septembril sai alguse terve nädala vältav Jämejala festival. Sündmus toimub Jämejala 125. juubeliaasta raames ning seab fookuse patsientidele ja klientidele, kes elavad või viibivad ravil vaimse tervise külas. 

Nädala jooksul toimuvad kunsti, voolimise, lauamängu, jooga ning teadvelolekupraktikate töötoad nii patsientidele/klientidele kui töötajatele, valmib Jämejala kõige pikem ja erilisem küpsisetort, moesõul tutvustatakse tuleviku tööriietust ning leiab aset Jämvisioon, millel osakond teeb oma etteaste ning üles astub ka üllatuskülaline. Iga päeva lõpetab ekskursioon Jämejala pargis, mõnel päeval jalgsi-, mõnel bussituur.
 
Festivali avapäeval toimus pargis orienteerumismäng, kultuurimajas leidis aset eri osakondade meeleolukas tutvustus ning päeva lõpetas bussiekskursioon ümber Jämejala pargi. 
 
Sündmusega soovitakse anda pikaaegselt ravil viibivate patsientide ning klientide loomingul võimalus ületada nn osakondade lävepakk ja luua soodne keskkond enese väljendamiseks ning teostamiseks. Festivali laiem eesmärk on aidata kaasa vaimse tervise häirete häbimärgistamise vähendamisele ning toetada patsientide vaimse tervise heaolu taastumist. Festivali tegevused soodustavad kogukonnasisest sotsiaalset suhtlemist, aitavad leevendada üksildust ning pakuvad inimestele isetegemise rõõmu ja kuulumistunnet.
 
Korraldajad prognoosivad, et üritustest võtab eri päevade jooksul osa ligi 150 inimest. Üritust läbi viies arvestatakse nii ilmaoludega kui sellega, kuidas tagada kõikide osalejate turvalisus.
 
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee
 
Fotod: Leevi Hiiesalu/Krista Valdvee

Viljandi haigla ja tervisekeskus Tervikum otsib uut ehituspartnerit

26.09.2022

Riigi Kinnisvara AS
PRESSITEADE
26. september 2022 

Viljandi haigla ja tervisekeskus Tervikum otsib uut ehituspartnerit
 
Riigi Kinnisvara kuulutas välja uue riigihanke Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituseks. Hanke eesmärgiks on lõpetada Viljandi kesklinna rajatav 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks 2025. aastal. 
 
Riigihange hõlmab Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitustöid, millele on kehtestatud kõrgendatud nõuded ja meditsiinitehnoloogiast tulenevad piirangud.
 
SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere: „On selge, et Tervikum on jätkuvalt nii  kogukonna kui riigi jaoks oluline arendus: „Kuna väliskeskkonna muudatused on olnud nii drastilised, siis oli ehituse normaalseks jätkamiseks vajalik teha uus hange. Tagasiside ehitusturult lubab meil olla hanke õnnestumise osas mõõdukalt optimistlik – võimalike ehituspartnerite huvi on olnud suur. Vahepealne vaikelu ehitusel on olnud täidetud pikkade ja tihedate tööpäevadega, selleks, et senise töövõtjaga nii platsil kui dokumentides lõpetamine vormistada ning uus hange ette valmistada, arvestades kiirelt muutuda võivaid olusid.“ 
 „Tänan oma tiimi ja Riigi Kinnisvara ASi, kes on selle projekti läbi keeruliste aegade aidanud edasi viia ja täname ka meie olulisi partnereid ministeeriumides, kellega koos oleme leidnud lahendusi rasketes oludes. Samuti tänan meie haigla töötajaid, perearste ning kogukonda mõistmise ja kannatlikkuse eest, sest kaua oodatud ehituse ajutine katkemine on teinud paljusid murelikuks. Vaatamata heitlikele aegadele on rõõm öelda, et Tervikumi ehitus läheb kindlalt edasi,“ lisas ta.
 
„Uue hanke koostamisel oleme palju mõelnud sellele, et kõik riskid lepingu täitmisel ei jääks ehitustööde partnerile. Riskide jagamisel oleme  näiteks näinud ette ehitustööde indekseerimise võimaluse. Me endiselt ei tea, mis üllatused meid lähiajal majanduses ees ootamas on, kuid hoolimata sellest soovime leida motiveeritud partnerit, kellega koostöös Tervikumi ehitus lõpuni viia,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. 
 
„Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehitus“ riigihanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 10.11.2022 14:00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registrist viitenumbriga 255146.
Viljandi haigla- ja tervisekeskusega ehitatakse ümber kogu maakonna tervise- ja sotsiaalsüsteem, mis on ainulaadne projekt kogu Baltikumi regioonis ning mille eesmärk on tuua sümbioosina ühte hoonesse kokku kogu ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid ning panna nad kiiresti ja paindlikult ühtse meeskonnana koos tööle. Tervikumis saavad uued töötingimused Viljandi linna perearstid ja -õed ning haigla töötajad, suurusjärgus ca 500 inimest. 
 
Tervikumis saavad olema nii perearstid, erinevate uuringute võimalused, eriarstid ja erakorraline meditsiin ning taastusravi – kõik vajalik Viljandi maakonna inimesele mugavalt ühe katuse all, kus eri valdkondade spetsialistide omavaheline suhtlus oluliselt paraneb. Samuti suurendatakse koostööd sotsiaalvaldkonnaga, et inimese sotsiaal- ja tervishoiumured, mis on omavahel sageli tihedas seoses, saaksid lahendatud üheskoos. Viljandi maakonnas ning lähiümbruses elab ca 50 000 inimest, kelle jaoks diagnostika ja eriarstiabi ning suures mahus ka perearstiabi tingimused muutuvad paremaks. 
 
Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Sotsiaalministeeriumi poolt läbi Tervisekeskuste kaasajastamise meetme. 
 
 
Annely Jõgeva
kommunikatsioonijuht
tel +372 5385 1131
Tartu mnt 85, 10115 Tallinn
Sõpruse pst 4, 50703, Tartu
www.rkas.ee
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee
 
 
 

Armas ema, ootame Sind imetamisnõustamisele kõikide imetamisega seotud küsimustega

21.09.2022

 

Mõnel emal-lapsel sujub imetamine ja koostöö kohe algusest peale, kuid kõik lapsed on erinevad ja mõnel juhul on sujuvaks imetamiseks on vaja pisut nõu ja abi.
Meie imetamisnõustaja soovib Sind toetada ja vastata Sinu muredele ja küsimustele enne, kui murest saab probleem.

Imetamise nõustamise kabinetti võib pöörduda kõikide küsimustega: rinna seisundid, valulikkus, lapse imemiskäitumine, kaaluiibe küsimused, eakohase lisatoidu andmine, imetamisest võõrutamine jne.
Ämmaemandate-imetamisnõustajate nõustamisele on hea tulla koos lapsega.

Vastuvõtule saab registreerida tööpäeviti E-R 8-16 telefonil 434 3001,

vastuvõtud on Viljandi haiglas ning nõustab ämmaemand Kadi Mitt.

lmetamisnõustamine on TASUTA!

Ootame Sind!

Vaata ka abimaterjali naistele ja peredele raseduseks, sünnituseks ja sünnitusjärgseks perioodiks:
https://vmh.ee/abimaterjal-naistele-ja-peredele-raseduseks-sunnituseks-ja-sunnitusjargseks-perioodiks/

NB! Muudatus patsientide külastamises

20.09.2022

Kuni 25. septembrini (kaasa arvatud) toimub haigla peahoone (Pärna tee 3, Jämejala küla) osakondades ravil viibivate patsientide külastamine ainult erijuhtudel ning eelneval kokkuleppel (tel 523 9720 (E-R 8-16). 
Külastajatel on kohustuslik kanda FFP2 maski (küsida infotöötajalt).

Haigla teistes hoonetes ravil viibivaid patsiente ja kliente on jätkuvalt võimalik külastada külastusajal ning eelneval kokkuleppel osakonnaga. 

Külastama on lubatud üks, maksimaalselt kaks inimest ühe patsiendi juurde korraga. Külastajal ei tohi olla viirushaiguse tunnuseid, kohustuslik on kirurgilise maski kandmine, samuti käte desinfitseerimine (nii haiglasse, osakonda kui palatisse sisenemisel ning palatist väljumisel). 
 
Kuna haigla osakondade teenused ning patsiendid ja kliendid on väga erinevad, palume tutvuda osakonna reeglitega ning neid arvestada.
 
 
Psühhiaatriakliinik
Külastusaeg reeglina esmaspäevast reedeni 16-19; laupäeval ja pühapäeval 10-16, vajalik etteregistreerimine:
- Akuutpsühhiaatria osakond (Pargi tee 14) 435 4260
- Üldpsühhiaatria osakond (Pargi tee 16) õeposti tel 435 2163
- Laste- ja noorukitepsühhiaatria osakond (Pargi tee 8) õeposti tel 435 2183
- Tuberkuloosiravi osakond (Pargi tee 14) õeposti tel 435 4257    
- Sundravi osakond (Pargi tee 22) I korruse õeposti tel 435 4244,  II korruse õeposti tel 435 4241,  Pargi tee 16, I korrus, A-korpus õeposti tel 435 4267
 
Hoolekandekeskus
Hooldusosakonna (Pargi tee 8a, ümarmaja) külastamine iga päev kell 13-15, vajalik etteregistreerimine: I korruse õeposti tel 5355 7338, II korruse õeposti tel 5355 1595 või perenaise tel 5336 4847.
 
Erihoolduse osakond, vajalik etteregistreerimine:
- Peahoone 8B õeposti telefonil 435 2162
- A-maja, Saariku tee 8, vanemtegevusjuhendaja telefonil 5307 1660              
- B-maja, Saariku tee 10, vanemtegevusjuhendaja telefonil 5919 1582
- C-maja, Pargi tee 22a, vanemtegevusjuhendaja telefonil 5330 5778              
 
Pakke saab patsientidele ja klientidele tuua Jämejala pargis osakondadesse ning peahoone infolauda E-R 8-19, L-P 12-16. Samuti ööpäevaringselt peahoone pakiautomaati. 
 
Vastavalt olukorrale võib ette tulla muudatusi, ajakohane info haigla kodulehel.

Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee

Viljandi haigla alustas tervisejuhi baaskoolitusega

19.09.2022

Tervisejuht on õe või sotsiaaltöötaja kvalifikatsiooniga spetsialist, kelle ülesandeks on PAIK sihtrühma patsientide ravi koordineerimine, patsiendi ja ta pere nõustamine ning koostöö tegemine inimese tugivõrgustikuga.
 
Tervisejuhtide koolitusvajadus tuleneb plaanist laiendada PAIK teenust, osutades seda ka Valga haigla ning Kuressaare haigla eestvedamisel veel kahes maakonnas ning mõõta ka seal teenuse mõju.
 
Koolituskeskuse ja koduteenuste osakonna juhi koostöös kokku pandud koolituskava lähtub muu maailma ja meie oma tervisejuhtide töökogemusest. Koolituse ülesehitus on praktilise suunitlusega ja arvestab täiskasvanud õppija eripärasid. Koolitus koosneb 9 teemapõhisest moodulist ja iseseisvatest töödest. Kokku 104 akadeemilist tundi.
Koolitus lõppeb iseseisev tööga – patsiendi käsitlus läbi PAIK teekonna ja selle dokumenteerimine vastavalt täienduskoolitusel õpitule ning eneseanalüüs.
 
Koolitajad:
Kadri Oras, Viljandi haigla koduteenuste osakonna juhataja, PAIK projekt
Ilja Tretjakov, Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku õendusjuht
Thea Marran, Viljandi haigla kliiniline psühholoog
Triinu Rõigas, Viljandi haigla töötervishoiu õde, Dementsuse kompetentsikeskus
Aleksei Gaidajenko, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Õendusvaldkonna kvaliteedijuht
Livia Kask, Viljandi linna sotsiaalameti juhataja
Triinu Russki, TÜ Kliinikumi arst-õppejõud erakorralise meditsiini erialal
Kai Saks, TÜ Kliinikumi Sisekliiniku arst-õppejõud, TÜ geriaatria emeriitdotsent
Julia Laanemets, psühholoognõustaja, tase 7 (2021-2028); koolipsühholoog, tase 7
Annika Kadak, Põhja-Sakala valla lastekaitsespetsialist
 
Tervisejuhi baaskoolituse läbinu:
– rakendab teadmisi ja hoiakuid inimkeskses teenuse osutamises;
– rakendab integreeritud teenuse toimimise ja koostöö põhimõtteid
– oskab hinnata patsienti terviklikult ja seada temaga koos tervise eesmärke
– omab baasteadmisi Eesti tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemi toimimisest;
– omab tervishoiu- ja sotsiaaltöö alaseid baasteadmisi;
– oskab ära tunda levinud vaimse tervise probleeme ja teab sekkumise võimalusi;
– tunneb inimkeskseid nõustamistehnikaid ja oskab neid tavapärases töösituatsioonis kasutada.
 
Fotol koolitatavad koos meie haigla PAIK tiimiga, kellest saavad neile koolituse ajaks mentorid

Vanemad uudised