Viljandi haigla avas uuenduskuuri läbinud EMO lastetoa

16.05.2023

PRESSITEADE
SA Viljandi Haigla

 

Täna, 16. mail avas Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonnas lastetoa, mis läbis remondi ning mille seinu katavad nüüd ka maalingud.

Viljandi haigla kuulutas erakorralise meditsiini osakonna lastetoa uuendamise käigus 21. märtsil välja kunstikonkursi lastetoa seinamaalingu loomiseks. Kavandeid laekus kokku 5 ning žürii valis kunstikonkursi võitjaks Agnese osaühingust Agnes joonistab, kes sai ülesandeks EMO lastetuba meeldivaks ja turvalise õhkkonnaga paigaks maalida.

„Haiglasse pöördumine on iga inimese jaoks stressirohke, samamoodi ka laste jaoks. Haigla sisaldab  sageli nende jaoks hirmu ja teadmatust ning ka ebameeldivaid protseduure. Selleks, et taandada hirmu ja ärevust ning luua sõbralikku keskkonda, oli meil hea võimalus tänu Selveri kampaania kaasabile muuta EMO lastetuba väikeste patsientide jaoks meeldivaks, turvaliseks ja stressivabaks,“ lausus erakorralise meditsiini osakonna vanemarst dr Kristiina Mikk.

Tema sõnul asuti lastetuba uuendama koostöös erakorralise meditsiini osakonna töötajatega ning Viljandi haigla lastearsti dr Gerli Mirka soovitustega. „Korraldasime ka kunstikonkursi, et kaunistada ruum lastesõbraliku kunstiga. Samuti uuendasime mööblit ja aparatuuri ning lõime võimalused aja veetmiseks ning ärevuse maandamiseks – televiisor ning tahvel joonistamiseks, kui on tarvis analüüside või uuringute vastust oodata,“ ütles dr Mikk. 

 

   

     

              

Fotod (Maarja Evert/SA Viljandi Haigla): Uuenenud Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonna lastetuba.

 

Ta lisas, et kunstikonkursile laekus mitmeid töid, kuid eesmärgi ja ideega haakus kõige rohkem just võidutöö. „Oleme väga tänulikud kunstnik Agnesele, sest koostöö temaga sujus väga hästi ning tulemus on kordades parem kui oskasime unistadagi. Kunstnikul oli ka varasem kogemus meie lastetoast ja tundub, et ka tema unistus täitus meiega koostöös. Lasteoa seina katvad joonistused on justkui helged ja rõõmsad hetked murevabast lapsepõlvest, mis kindlasti jätavad lastele meie haiglast head mälestused!“ sõnas dr Mikk.

 

             

  

         

 

Fotod (Maarja Evert/SA Viljandi Haigla): Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonna lastetoa avamine 16. mail kell 10.

 

Kunstikonkursist võtsid lisaks Agnes Rohelpuule osa Eneli Rõigas, Viljandi kunstikooli õpilased Diora Tumala ja Mia-Grete Puru, Viljandi huvikooli õpilased Elerin Laurimäe eestvedamisel ning Kadri Kass.

Teiste konkursil osalenud töödega saab tutvuda SIIN

Erakorralise meditsiini osakonna lastetoa uuendamine sai võimalikuks Selveri kampaania „Koos on kergem“ abil, mille kaudu koguti lastele mõeldud palati uuendamiseks 3838 eurot.

 

Maarja Evert
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
SA Viljandi Haigla
53232877
maarja dot evert at vmh dot ee