Kirurgiakliiniku eesmärgiks on areneda koos eriala arenguga maailmas. Üha enam võtame kasutusele miniinvasiivseid operatsioonimeetodeid erinevate haiguste ravis. Meetodi eeliseks on väiksem kudede trauma, väiksem postoperatiivne valu, kiirem naasmine igapäevaellu, vähem haavainfektsioone, kosmeetiline efekt. Näiteks üle poolte kubemesongaoperatsioonidest ja umbes 30% ägeda pimesoolelõikustest toimuvad endoskoopilisel meetodil.

Alates 2009. aastast on kasutusel ka endoskoopiline operatsioon ühe nahahaava kaudu. Sellisel meetodil on meil opereeritud sapikivitõbe, ägedat apenditsiiti, munasarjatsüsti. Eesmärgiks on hakata meie haiglas ravima ka suurte toruluude vigastusi. Troofiliste haavandite ravis kasutame vaakumaparaati, mis tagab haavandipõhja parema verevarustuse, vähendab infektsiooni ning tänu sellele loob soodsamad eeldused haavandi paranemisele.

Soovime Teile meeldivat viibimist kirurgia osakonnas ja kiiret paranemist!

Vaata meid ka Facebookis!

Vaata kontakte siit.

Praktika kirurgiakliinikus

SA Viljandi Haigla on praktikabaasiks TÜ arstiteaduskonna üliõpilastele ja residentidele ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tallinna Meditsiinikooli õenduspersonalile. Meie osakonna läbib iga aasta kirurgiapraktika IV ja VI kursuse arstiteaduskonna üliõpilased, kes on hinnanud positiivselt saadud kogemusi. Praktika ajaks on võimalik saada ka majutus ühiselamus. Selleks võtta ühendust 
kogukonnateenuste juhiga e-posti teel triinu dot roigas at vmh dot ee.