Kirurgia osakond  I  Operatsiooni- ja intensiivravi osakond Sünnitusabi ja günekoloogia osakond  I  Praktika kirurgiakliinikus

Kirurgiakliiniku eesmärgiks on areneda koos eriala arenguga maailmas. Üha enam võtame kasutusele miniinvasiivseid operatsioonimeetodeid erinevate haiguste ravis. Meetodi eeliseks on väiksem kudede trauma, väiksem postoperatiivne valu, kiirem naasmine igapäevaellu, vähem haavainfektsioone, kosmeetiline efekt. Näiteks üle poolte kubemesongaoperatsioonidest ja umbes 30% ägeda pimesoolelõikustest toimuvad endoskoopilisel meetodil.

Alates 2009. aastast on kasutusel ka endoskoopiline operatsioon ühe nahahaava kaudu. Sellisel meetodil on meil opereeritud sapikivitõbe, ägedat apenditsiiti, munasarjatsüsti. Eesmärgiks on hakata meie haiglas ravima ka suurte toruluude vigastusi. Troofiliste haavandite ravis kasutame vaakumaparaati, mis tagab haavandipõhja parema verevarustuse, vähendab infektsiooni ning tänu sellele loob soodsamad eeldused haavandi paranemisele.

 Soovime Teile meeldivat viibimist kirurgia osakonnas ja kiiret paranemist!
 

Kirurgiakliiniku personal

Vaata meid ka Facebookis!

Kirurgia osakond

Kirurgia osakonnas on 45 voodikohta, mis paiknevad A ja B korpuse VII korrusel. A-korpuses 33 voodikohaga statsionaarne ja B-korpuses 12 kohaga päevakirurgia.

Ambulatoorne vastuvõtt toimub A korpuse II korrusel (polikliinik).

Osakonnas töötab põhikohaga 4 üldkirurgi: dr Andres Tiit, dr Jaan Kõiv, dr Tiidrek Koemets, dr Jüri Lai ja ortopeed dr Mati Lüdimois. Osakonnas töötab uroloogina dr Tõnu Juul ja LOR-arstina dr Marek Metsmaa. Õdesid töötab osakonnas 12 ja hooldajaid 13. Viljandi haiglas on tagatud ööpäevaringne kirurgi, anestesioloogi ja günekoloogi valvering.


Loe veel

Operatsiooni- ja intensiivravi osakond

Operatsiooni- ja intensiivravi osakond asub A korpuse IX korrusel. Osakonnas töötab vanemarst dr Ulvi Vaarmets ning 5 anestesioloogi: dr Ruuben Rahumets, dr Malle Kitus, dr Ene Vallikivi, dr Kristiina Mikk ja dr Liivi Kripson. Osakonnas töötab 5 anestesisti, 5 operatsiooniõde, 6 intensiivravipalati õde, 11 hooldajat.


Loe veel

Sünnitusabi ja günekoloogia osakond 

Sünnitusabi ja günekoloogia osakond asub A-korpuse 3. korrusel. Osakonna koosseisu kuulub ka B-korpuse II korrusel asuv naistenõuandla (registreerimine tel 43 43 001).


Loe veel

Praktika kirurgiakliinikus

SA Viljandi Haigla on praktikabaasiks TÜ arstiteaduskonna üliõpilastele ja residentidele ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tallinna Meditsiinikooli õenduspersonalile. Meie osakonna läbib iga aasta kirurgiapraktika IV ja VI kursuse arstiteaduskonna üliõpilased, kes on hinnanud positiivselt saadud kogemusi. Praktika ajaks on võimalik saada ka majutus ühiselamus. Selleks võtta ühendust haigla ülemõega triinu dot roigas at vmh dot ee.