MRT uuring

MAGNETRESONANTSTOMOGRAAFIA ehk MRT

SA Viljandi Haigla MRT-kabinet töötab alates 2011. aasta veebruarist Viljandi haigla C-korpuse I korrusel igal tööpäeval. MRT-seadmega on võimalik uurida õla-, küünar-, randme-, põlve- ja hüppeliigest. MRT-uuringul saadakse inimkehast kujutis tugeva magnetvälja abil. Uuring on valutu, ei nõua patsiendilt erilist ettevalmistust ja võimaldab mitmete terviseprobleemide varajast kindlakstegemist.

MRT-uuringule suunamiseks on vajalik korrektne saatekiri, millel on peale patsiendi andmete märgitud ka suunava arsti ja raviasutuse andmed. Samuti on vajalik etteregistreerimine röntgenosakonna (CT kabinet) telefonil 435 2188. Vastuse uuringule annab radioloog OÜ-st Mammograaf ja see jõuab raviarstini läbi PACS-i.

MRT uuring on patsiendile üldjuhul ohutu (pole kiirguskoomust), kuid vajalik on patsiendi eelnev informeerimine ja vastava kirjaliku nõusoleku saamine etteantud vormile. Uuringu kiirendamiseks palume arste, kes saadavad haigeid MRT-sse, et eelnevalt oleks patsiendile kaasa antud kirjalikku uuringut ja vastunäidustusi kirjeldav materjal, millega uuritav tuleb MRT-sse ja kuhu ta annab oma allkirja.

MRT-uuring on vastunäidustatud patsientidele, kelle on südamestimulaator, metallimplantaadid või klaustrofoobia.

Informatsiooni MRT uuringu kohta on võimalik saada vanemradioloogiatehnikult Heli Puult helip@vmh.ee või kliiniku ülemarstilt Mati Kallaselt mka@vmh.ee.

 

MRT nõusoleku- ja küsitluse leht