Esimene insuldi tugigrupi kohtumine leiab aset juba sel kolmapäeval, 8. juunil kell 14 Sakala keskuses

06.06.2022

Kolmapäeval, 8. juunil kell 14 koguneb Sakala keskuse sammassaalis esimest korda insuldi tugigrupp. Viljandi haigla insuldiõed ootavad kohtumisele insuldi läbipõdenud inimesi ja nende lähedasi, kes soovivad jagada oma kogemust, saada nõuandeid spetsialistidelt ning õlatunnet ja lugusid teistelt sama teemaga kokku puutunud inimestelt.

Esimesel kohtumisel räägib Viljandi haigla ambulatoorse taastusravi osakkonna juhataja Erli Lond insuldijärgsele taastumisele kaasa aitava abi võimalustest.  Samuti kuulatakse patsientide ja lähedaste kogemusi ning arutatakse insuldiõdede Ulvi Skirta ja Relika Kobini eestvedamisel, milliseid olulisi ja vajalikke teemasid edaspidi tugigrupis koos patsientide ja lähedastega lahata.

Tugigrupi kohtumised on plaanis kord kvartalis. Järgmine kohtumine leiab aset 18. oktoobril kell 14 ning arutlusel on vaimse tervise abi teemad.

Insuldi tugigrupp on üks osa Viljandi haigla insuldipatsiendi raviteekonda koordineerivast teenusest, mille eesmärk on, et insuldi järgselt saaks patsient kõik vajaminevad teenused võimalikult kiireks ning sujuvaks taastumiseks. Insuldipatsiente toetavad tema taastumise teekonnal insuldiõed, kelle vastuvõtul räägitakse läbi kõik patsiendile olulised tervist, raviprotsessi ning ravimeid puudutavad teemad ning patsiendil ning lähedastel on võimalik küsida üle kõik, mis seni vastuseta või segaseks jäänud.

Insuldiõe vastuvõtule suunab haiglaravi järgselt raviarst, kui ravi ei toimunud Viljandi haiglas, siis saab aidata perearst.

Registreerimine ja info vastuvõtuaegade kohta registratuuri telefonil 434 3001 (E-R 8-16.00).
Kui patsiendi seisund ei võimalda vastuvõtule tulla, saab nõu küsima tulla ka tema lähedane või hooldaja.Fotol: Viljandi haigla insuldiõed Ulvi Skirta (vasakul) ja Relika Kobin