Kingitus emadepäevaks: peretuba maikuus tasuta!

22.04.2022

Viljandi haigla naistekliinik tähistab maikuus emadepäeva kingitusega sünnitajatele – kogu kuu on peretubade kasutamine tasuta.
„Maikuu on emade kuu, kingitus väljendab seda, et hoolime emadest ning soovime tähelepanu pöörata kogu perele, et pere saaks värske ilmakodaniku sünni järel olla rahulikult koos,“ tutvustas algatust naistekliiniku juht dr Diana Vanaveski.

Peretoas saab pere tunda ennast privaatsemalt ja nautida veidi enam mugavusi uue pereliikmega kohanemisel. Seetõttu on peretoa kasutamine eraldi tasu eest. Maikuus peretoa kasutamist tasu ei piira, kuid võib ette tulla, et kõik toad on juba hõivatud. Sünnitusosakonnas on peretube on kokku 4, lisaks ühispalatid.

„Sünnitusosakonnas on töö erakorraline – beebi ilmaletuleku aega küll prognoositakse, kuid kas see prognoos ka paika peab, sõltub uue ilmakodaniku tahtest. Nii tulebki ette, et näiteks mõnel nädalavahetusel on meil sünnitusi üks ja mõnel kuus,“ rääkis dr Vanaveski. „Nii võibki juhtuda, et peretoad on kõik korraga hõivatud ning sellisel juhul me kahjuks perele eraldi tuba pakkuda ei saa.“

Lisaks kingitusele maikuus on naistekliinikul veel häid uudiseid, kliiniku suurte kogemustega arstide read on saanud täiendust viie noore kolleegiga, kes võtavad nii sünnitusi vastu kui teevad ka ambulatoorseid vastuvõtte.

Covid-19 on omad piirangud pannud ka tugiisikute sünnituse juures viibimisele ja peretubade kasutusele. Tugiisikud on lubatud sünnituse juurde vaid kohapeal tehtud Covidi-testi negatiivse tulemusega. Perepalatisse on lubatud täielikult vaktsineeritud tugiisikud. Vaktsineerimata tugiisikud lahkuvad osakonnast 2 tundi pärast sünnitust. „Piirangud kehtivad arvestades Covid-19 üldist olukorda. Kuna meie patsiendid on õrnad, siis me oleme oma abinõudes veidi rangemad, kui ühiskonnas üldiselt. Aga võimaluste piires me leevendame abinõusid ja anname sellest ka teada,“ selgitas dr Vanaveski.


 


Fotol: Kaisa Ailit’i ja Indrek Mällo 19. aprillil perre sündinud beebipoisiga. 

Palju õnne värsketele vanematele! 

Pilt on tehtud 22. aprillil Viljandi haigla peretoas (Foto: Maike Tšetšin)