Kunstikonkurss EMO lastetoa seinamaalingu loomiseks

21.03.2023

Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonna lastetoa uuendamise käigus kuulutatakse välja kunstikonkurss lastetoa seinamaalingu loomiseks.


Oodatud on kontseptsioon kogu toale, et see moodustaks ühe lapsesõbraliku terviku. Teretulnud on heledad, rõõmsad ja fantaasiaküllased pildid, mis aitavad väikestel patsientidel ooteaega kiiremini mööda saata ning mured eemale peletada. „Soovime, et laps, kes vajab erakorralise meditsiini abi oleks meeldivas ja turvalises õhkkonnas ning võimalikult stressivaba,“ rääkis EMO vanemarst dr Kristiina Mikk. „Osalejate vanusele me piire ei sea, kõige olulisem on lastele rõõmu valmistamine. Muidugi oleks eriti tore, kui autoriteks on õpilased, nii on rõõm otse lastelt lastele,“ kirjeldas dr Mikk osakonna ootusi.

Maalingud on oodatud eelkõige seinale, mis on märgitud lisatud joonisel. Teretulnud on ka ettepanekud toa teiste osade kaunistamiseks, et moodustuks kunstiline tervik. Töö esitajalt ootame ka teostamist, seega palume koos kavandiga esitada tasu soovi (netotasu). Samuti vajaminevate vahendite ning eeldatavate koguste nimekirja, et haigla saaks vajalikud vahendid soetada.

Kõiki töid hindab žürii, kes on moodustatud erakorralise meditsiini osakonna töötajatest ja nende lastest. Hindamisel on olulised nii lastesõbralikkus, ruumi sobivus kui töö prognoositav maksumus. Võitja auhinnaks on võidutöö teostus (tasustatud). Žüriil on õigus anda välja ka eriauhindu.

Parema ettekujutuse saamiseks on soovijatel võimalus kohale tulla ning toale pilk heita. Oma soovist ruumiga tutvuda palume anda märku e-kirjaga: krista.valdvee[at]vmh.ee

Ootused konkursitööle:

-        Visand toa kohta, võib olla nii elektrooniliselt kui paberil.

-        Kinnitus, et töö on võimalik teostada 30. aprilliks 2023.

-        Netotasu töö teostuse eest.

-        Vajaminevate vahendite nimekiri ja eeldatavad kogused.

-        Töö autori nimi ning kontaktandmed.

Tööde esitamise tähtaeg on 31. märts. Paberil tööd on oodatud aadressil SA Viljandi Haigla, Pärna tee 3, Jämejala küla, Viljandi vald, 71024 Viljandimaa. Elektroonilised vmh[at]vmh.ee

-         Võitja kuulutatakse välja 6. aprillil.

Lisainfo: Viljandi haigla koostööteenuste juht Krista Valdvee, krista.valdvee[at]vmh.ee, 5349 5332