MUUDATUS: Ööpäevaringne vastuvõtt Viljandi haigla sünnitusosakonda toimub erakorralise meditsiini osakonna kaudu

15.03.2024

Kui varasemalt tuli sünnitusabi ja erakorralist günekoloogilist abi vajavatel patsientidel sisenenda Viljandi haiglasse A-korpuse otsauksest, siis alates tänasest toimub ööpäevaringne vastuvõtt sünnitusosakonda erakorralise meditsiini osakonna (EMO) kaudu.

Muudatuse eesmärk on luua sünnitusabi ja erakorralist günekoloogilist abi vajavatele patsientidele selgem ja turvalisem haiglasse sisenemise teekond. "Soovime muuta patsiendile abi saamine lihtsamaks. Enam ei pea mõtlema, millise probleemiga millisest uksest siseneda. Erakorraline abi toimub alati läbi EMO ning see on avatud ööpäevaringselt.  A-korpuse otsauksest sisenemise miinuseks oli see, et abivajaja pidi helistama uksekella, ootama töötaja tulekut ning samas naistekliiniku personal tegelikult ei teadnud, millises seisus patsient ukse taga oli. EMO kaudu sisenedes on ta koheselt turvalises haiglakeskkonnas. Muudatus hõlbustab samuti kiirabi tööd ning on planeeritud sellisena ka Tervikumi,“ ütles Viljandi haigla naistekliiniku juht Diana Vanaveski.

Erakorralise meditsiini osakonda sisenedes tuleb sünnitajatel ja günekoloogiliste vaevustega patsientidel nagu ka erakorralist abi vajavatel inimestel esmalt pöörduda vastuvõtulauda, kust saab edasised juhised.

Plaanilised günekoloogilised patsiendid saavad endiselt minna osakonda esmaspäevast reedeni kell 7-19 peauksest, muul ajal tuleb ka neil siseneda haiglasse erakorralise meditsiini osakonna kaudu.