Peaminister Kaja Kallas tutvus Tervikumi plaanidega (fotod)

14.10.2022

Tänasel Viljandi visiidil külastas peaminister Kaja Kallas ka valmivat Viljandi haiga ja tervisekeskuse hoonet ning haigla juhatuse esimees Priit Tampere andis ülevaate ehituse seisust ja plaanidest. 

Hetkel on käimas riigihange ehitustööde jätkamiseks. „Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehitus“ riigihanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 10.11.2022. Hoone valmimine on planeeritud 2025. aastasse. 

Viljandi haigla- ja tervisekeskusega ehitatakse ümber kogu maakonna tervise- ja sotsiaalsüsteem, mis on ainulaadne projekt kogu Baltikumi regioonis ning mille eesmärk on tuua sümbioosina ühte hoonesse kokku kogu ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid ning panna nad kiiresti ja paindlikult ühtse meeskonnana koos tööle. Tervikumis saavad uued töötingimused Viljandi linna perearstid ja -õed ning haigla töötajad, suurusjärgus ca 500 inimest. 

Tervikumis saavad olema nii perearstid, erinevate uuringute võimalused, eriarstid ja erakorraline meditsiin ning taastusravi – kõik vajalik Viljandi maakonna inimesele mugavalt ühe katuse all, kus eri valdkondade spetsialistide omavaheline suhtlus oluliselt paraneb. Samuti suurendatakse koostööd sotsiaalvaldkonnaga, et inimese sotsiaal- ja tervishoiumured, mis on omavahel sageli tihedas seoses, saaksid lahendatud üheskoos. Viljandi maakonnas ning lähiümbruses elab ca 50 000 inimest, kelle jaoks diagnostika ja eriarstiabi ning suures mahus ka perearstiabi tingimused muutuvad paremaks. 
 
Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Sotsiaalministeeriumi poolt läbi Tervisekeskuste kaasajastamise meetme. 
 
Kokkuvõte ja fotod: Krista Valdvee