Tartu Tervishoiu Kõrgkool sõlmis 21. aprillil koostööleppe Viljandi Haiglaga

22.04.2022

Tartu Tervishoiu Kõrgkool sõlmis 21. aprillil koostööleppe Viljandi haiglaga

 
Eile, 21. aprillil sõlmis Viljandi haigla ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool koostööleppe, mille kohaselt on võimalus 26 üliõpilasel juba sel sügisel alustada õpinguid õe õppekaval Viljandis.
 
Lepingu allkirjastamine toimus kell 11 Viljandi haiglas Pidulikule sündmusele järgnes õppekava, praktikakeskkonda ja sisseastumistingimusi tutvustav infotund, lisaks oli kõikidel huvilistel võimalus osaleda praktilistes põnevates töötubades. 
 
Tulevased Viljandis õppivad õendustudengid on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased, ent kui tavapäraselt tuleb õpingute jooksul käia praktikal erinevates praktikabaasides, on neil võimalus sooritada nii praktikumid kui ka õppepraktika Viljandi Haiglas. 
 
“Regionaalse õppe pakkumine on kõrgkoolile oluline prioriteet ja saab toimuda ainult tänu heale koostööle meie praktikabaasidega. Õppija jaoks võimaldab selline koostöö- ja õppevorm kvaliteetse õe hariduse omandamist kodukohale lähemal,” selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden.
 
“Vaadates tervishoiu arenguid laiemalt kui ainult Viljandi maakonna vaates, siis nii Eesti tervishoiu kui Viljandi Haigla jätkusuutlikkust arvestades on investeering õdedesse, nende kompetentsi ja haridusse kriitilise tähtsusega,” sõnas Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere. “Viljandi Haiglal on hea meel, et me saame õdede õppele kaasa aidata ja selles osaleda. Kutsun kõiki, kes vähegi tunnevad endas  tervishoiutöötajaks saamise alget kasvamas, ärge kõhelge, vaid võtke ühendust ja teeme selle teekonna koos läbi,” lisas ta. 
 
Õe õpe kestab 3,5 aastat, kandideerimiseks on vajalik keskharidus, vastuvõetute pingerida kujuneb akadeemilise testi tulemuste põhjal. Vastuvõtt õppekavale on 13.-29. juunil, täpsem info kodulehel nooruse.ee/vastuvott.