Viljandi haigla esindus koos Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsleriga kohtusid eelmisel nädalal Hamburgis Jadecare projekti meeskonnaga

17.05.2023

JADECARE (Joint Action on implementation of Digitally Enabled integrated person-centered CARE) eesmärk on toetada innovatiivseid ja jätkusuutlikke tervishoiusüsteeme, pakkudes oma partneritele eri riikides eksperthinnanguid ning toetades neid tunnustatud praktikate juurutamisega. Sotsiaalministeeriumil ja Viljandi haiglal on olnud hea meel olla Jadecare meeskonnas juba peaaegu kaks aastat. 

Eelmisel nädalal kohtusid Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Hanna Vseviov, Viljandi haigla ravijuht Mart Kull ning PAIK kliinilise mõju-uuringu eestvedaja Liis Puis Hamburgis Jadecare meeskonnaga. Koos arutleti, kuidas on erinevatel riikidel edenenud tunnustatud praktikate rakendamine enda süsteemi ning mida saaks tulevikus teha paremini.

Eesti on Jadecare abil saanud eelkõige toetust riskimudeli juurutamisega. Seda kasutame ka meie oma PAIK kliinilise mõju-uuringu planeerimisel riskipatsientide ülesleidmiseks populatsioonist ja haiglast.

Viljandi haigla ravijuht Mart Kull jätkas samadel teemadel arutelu ka Barcelonas, kus on samuti meie teaduspartnerid, kes nõustavad PAIK meeskonda kliinilise mõju-uuringu disainimisel.