Viljandi haigla loengukursus „Aken tervishoidu“ Viljandi Gümnaasiumis alustas sel sügisel juba neljandat korda

24.10.2022

Viljandi Gümnaasiumis alustas sel sügisel juba neljandat korda Viljandi haigla loengukursus „Aken tervishoidu“. Tegemist on valikainega, mis annab gümnasistidele võimaluse end tervishoiuteemadega kurssi viia ning saada praktilisi nõuandeid igapäevaeluks.

Kavas on 12 pooleteisttunnist loengut, mille viivad läbi Viljandi haigla erinevate valdkondade spetsialistid. Lisaks tervishoiusüsteemis orienteerumisele, tervisealasele kirjaoskusele ning erialade tutvustusele saavad õpilased teadmisi ja praktilisi näpunäiteid eneseabist, esmaabist, pereplaneerimisest, tervisedendusest, vaimse tervise teemadest ning võimalikust koostööst erinevate osapoolte vahel. Kursuse jooksul on lisaks loengutele mitmeid kohtumisi haigla erinevate erialade spetsialistidega.

Valikaine koordinaator, Viljandi haigla töötervishoiuõde Triinu Rõigas tundis rõõmu, et kursus on gümnasistide seas endiselt populaarne: „Huvi on jätkuvalt, sel aastal on meil 18 õpilast. Huvilisi on veelgi, aga kuna gümnaasium pakub mitmeid põnevaid valikaineid, siis pidi osa õpilastest loobuma, et hoida oma koormust mõistlikkuse piires.“ Triinu Rõigas lisas, et sel aastal on loengukursus senisest veidi erinev, sisaldades varasest enam erialade tutvustusi: „Me oleme igal aastal teinud väikeseid muudatusi, et hoida ainet värskena ning õpime ka ise iga kord midagi juurde.
Kuna valikkursuse maht on piiratud, siis jääb sellest igal aastal välja mitmeid teemasid, mis oleksid samuti huvipakkuvad, kuid nagu ikka, aega jääb väheks.“

Valikaine avamisele eelnes mitu aastat põnevat ja sisukat koostööd gümnaasiumiga töövarju- ja karjääripäevadel, liikumisüritustel, kohvik-kohtumistel jms. „Tervishoiuhuvilised gümnasistid, aga ka juba põhikooliõpilased on olnud haiglas alati oodatud,“ rääkis Triinu Rõigas. „Meil on hea meel tõdeda, et meie „vilistlased“ on leidnud tee nii õe- kui arstiõppesse ning teistele tervishoiu- või sellega seotud erialadele. Mõned neist juba meil ka suviti töötanud või praktikal käinud ning alati tagasi oodatud,“ lisas ta.

Fotol: Viljandi haigla koostööteenuste juht Krista Valdvee tutvustab tervishoiualase info eripära – millised on meditsiini ja meedia suhted, kuidas leida enda kohta käivat terviseinfot, kuidas toimivad digikanalid ning milleks on vajalik tervisealane kirjaoskus.

(foto: Triinu Rõigas)