Viljandimaa õppijasõbralik tööandja 2022 on SA Viljandi Haigla

27.10.2022

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustasid Eesti Tööandjate Keskliit, ETKA Andras ning haridus- ja teadusministeerium aasta õppijasõbralikumaid tööandjaid.

Fotol on aasta 2022 õppijasõbraliku tööandja laureaadid: Valgamaa Kutseõppekeskus, direktor Margus Ojaots ja Viljandi haigla, koolituskeskuse juht Signe Susi. Kutseõppekeskus ja haigla teevad tihedat koostööd hooldustöötajate ja tegevusjuhendajate töökohapõhise õppe läbiviimisel. Foto autor Arno Mikkor. 

Tööandjate majas toimunud auhinnasündmusel kuulutati välja aasta õppijasõbralik tööandja. Sel aastal pälvis tiitli metallitööstus HANZA Mechanics Tartu AS, eripreemiaga tunnustati Hiiumaa plastitööstust AS Dagöplast.

Kõikides maakondades valiti täiskasvanuhariduse tunnustuskonkursil oma maakonna esinumbrid aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õpiteo ja aasta õppijasõbraliku tööandja kategooriates. Maakondade esinumbrite seast valisid komisjonid kategooriate esinumbrid.

Maakonna tänuüritus toimus teisipäeval 25. oktoobril Abja kultuurimajas.
Aasta õppijaks Viljandimaal valiti Margit Meltsas, nomineeritud oli ka meie haigla töötaja Linda Hunt. Aasta parima koolitaja tiitli pälvis Elmo Puidet, aasta õpiteoks valiti Viljandimaa arenduskeskuse tegevus kodanikuühiskonna arendamises ning maakonna õppijasõbralikuks tööandjaks SA Viljandi Haigla.
(allolevad fotod: Grete Jaeski)

Viljandi haigla panustab töötajate arendamisse nii erialastel täienduskoolitustel, tasemeõppes kõrg- ja kutsekoolides kui ka koostöös erinevate partneritega töökohapõhises õppes Viljandis kohapeal. Töökohapõhine õpe toimub nii õdedele, hooldajatele, tegevusjuhendajatele kui ka tervishoiusekretäridele.

Enesetäiendamine on prioriteet ja selleks, et võimaldada töötajatele rohkem erialaseid koolitusi, oleme loonud Viljandi haiglasse koolituskeskuse, et tuua õppimisvõimalused töötajale võimalikult lähedale. Kaasame oma töötajaid õppetöö läbiviimisse – nad on väga mitmes valdkonnas ise asjatundjad ja oma valdkonna arendajad.

Novembri koolituskalendrisse on planeeritud 24 koolitust oma töötajatele. Kavas on koolitusi ergonoomikast, suhtlemisest, andmekaitsest, esmaabist, tööstressiga toimetulekust ja mitmed spetsiifilised meditsiinivaldkonna koolitused, nt immuniseerimine, praktilised koolitused õdedele, tervisejuhi baaskoolitus.

Maike Tšetšin
kommunikatsioonispetsialist