Laboratoorium | Funktsionaaldiagnostika
 

Laboratoorium

Laboratoorium asub haigla suure maja 1. korrusel registratuuri kõrval

Labor on ambulatoorsetele patsientidele avatud
tööpäevadel kl 7.30-16.00 (tel 435 2090).
Osakondi teenindatakse ööpäevaringselt. 

Viljandi haigla labor on üks suurematest Lõuna-Eestis. Usaldusväärsete tulemuste tagamiseks on kasutusel ajakohane aparatuur ja toimiv kvaliteedisüsteem.

Laboratooriumi koosseisus on järgmised allüksused: hematoloogia ja üldkliiniliste analüüside labor, kliinilise keemia ja immuunanalüüside labor, molekulaardiagnostika labor, kliinilise mikrobioloogia labor, patoloogia labor, vereteenistuse kabinet ning infektsioonikontrolli kabinet. 

Prosektuur

Prosektuur (B-korpuse keldrikorrus, tel 435 2043) pakub tasulist teenust surnu hoidmisel ja ärasaatmisel.

Funktsionaaldiagnostika

Funktsionaaldiagnostika üksusesse kuuluvad südame- ja hingamisfunktsiooni (BDT-bronhodilataatortest) uuringute kabinet (A-korpuse 4. korrus), kus tehakse hingamisfunktsiooni ja südameuuringuid: spirograafia, BDT, EKG, koormusega EKG, vererõhu 24 h monitooring, südametöö 24 h monitooring., EhhoKG e. südame ultraheliuuring. 

Endoskoopia ehk seedesüsteemi uuringute kabinet (A-korpuse 4. korrus), kus tehakse mao-sooletrakti endoskoopilisi uuringuid (ösofagogastroduoendoskoopia, kolonoskoopia). 

Kõikidele funktsionaaldiagnostilistele uuringutele saab aegu broneerida registratuuri kaudu E-R kell 8-16 telefonil 434 3001.