Perekool | Vesivõimlemine rasedatele | Raseduskriisi nõustamine | Gestatsioonidiabeedi nõustamine | Perepalat | Niptify | Imetamisnõustamine
ABIMATERJAL raseduseks, sünnituseks ja sünnitusjärgseks perioodiks
Naistekliinik
Naistekliinik asub A-korpuse 3. korrusel. Kliiniku koosseisu kuulub ka B-korpuse II korrusel asuv naistenõuandla (registreerimine tel 43 43 001).
Meil on kaks kaasaegsete vahenditega sünnitustuba, võimalik on ka vettesünnitus.
Ööpäevaringselt on olemas valvearst, millest tulenevalt võimaldatakse kohene operatiivne abi tüsistunud sünnituste puhul.
Sünnitusi on Viljandi haiglas aastas ligikaudu 400.
400 sünnituse kõrval on meil sama palju päevaravi protseduure ja üle 200 operatsiooni aastas. Viljandi haiglas osutatakse operatiivset abi nii laparoskoopilisel meetodi, kui ka teostatakse avatud kõhukoopa operatsioone. Lisaks on palju protseduure, mida teostatakse päevaravi tingimustes. Nende hulka kuuluvad ka abordid, milledest tüsistuste ja komplikatsioonide vähendamiseks teostatakse viimasel ajal suur hulk medikamentoosselt.
Sünnitama on oodatud kõik naised olenemata elukohast.
Sünnitõend väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel.
Vastuvõtt sünnitusosakonda toimub ööpäevaringselt, sisenemine EMO kaudu.
Rohkem infot SIIN
Abimaterjal naistele ja peredele raseduseks, sünnituseks ja sünnitusjärgseks perioodiks
Meie eesmärk ja soov on anda teavet muutuste kohta, mis toimuvad naise kehas raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel perioodil. Anname ülevaate võimalikest vaevustest ning soovitusi vaevustega toimetulekuks. Jagame infot selle kohta, kuidas imetamisega õigesti ning edukalt hakkama saada. Samuti anname soovitusi ja juhiseid vastsündinuga kodus hakkamasaamiseks.
Loe veel
NIPTIFY - täpseim loote kromosoomiuuring
NIPTIFY uuring analüüsib viit sagedasemat loote kromosoomhaigust ja loote sugu:
1. Downi sündroom (trisoomia 21)
2. DiGeorge sündroom (22q11 mikrodeletsioon)
3. Edwardsi sündroom (trisoomia 18)
4. Patau sündroom (trisoomia 13)
5. Turneri sündroom (monosoomia X)
Lisaks teostatakse loote terve genoomi uuring, mis võib tuvastada loote või ema tervist mõjutavaid olulisi kõrvalekaldeid. Need raporteeritakse JUHULEIU nime all. Juhuleiuks võib olla terve kromosoomi koopiaarvu muutus või mikrodeletsioon. Kliiniliselt olulisteks loetakse seitset mikrodeletsiooni, mida uuring võib juhuleiuna tuvastada:
1. Williams-Beuren sündroom (7q11)
2. 1p36 deletsiooni sündroom
3. Angelman ja Prader-Willi sündroom (15q)
4. Wolf-Hirschhorni sündroom (4p)
5. Jacobseni sündroom (11q)
6. Cri-du-chat ehk kassikisa sündroomi (5p)
7. Langer-Giedioni sündroom (8q).
NIPTIFY uuringut saab teha alates 10+ rasedusnädalast kuni raseduse lõpuni. Uuring sobib üksikrasedusega patsiendile. Test on tulemuslik ka kehavälise viljastamise ja doonormunaraku kasutamise korral. Loote südametöö on vaja kinnitada ultraheliga. Uuringu jaoks võetakse ema vereproov ning enne võib süüa ja juua tavapäraselt. Testi EI SAA teha mitmikraseduse korral või kui patsiendil on diagnoositud raseduse ajal pahaloomuline kasvaja.
NIPTIFY uuringu nõusolekuvorm on SIIN ja rohkem informatsiooni on niptify.ee kodulehel.
Loe veel
Perekool
Tulevasi emasid sünnituseks ning beebi eest hoolitsemiseks ettevalmistavad perekooli loengud toimuvad kord nädalas, teisipäeviti kell 16 naistenõuandla saalis B-korpuse II korrusel kabinetis B223. Üks loeng kestab orienteeruvalt 2 tundi.
Loengutsükkel koosneb neljast loengust:
Loe veel
Sünnitõendi väljastamine kodusünnituse korral
Eestis reguleerib meditsiinilise sünnitõendi väljastamise ja isikukoodide moodustamise põhimõtteid siseministri määrus nr 1 „Isikukoodide moodustamise ja andmise kord“ §5.
Reeglina saab tervishoiuteenuse osutaja väljastada Eestis sündinud lapsele meditsiinilise sünnitõendi juhul, kui ta on andnud emale sünnitusabi. Sünnitõend väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel.
Loe veel
Gestatsioonidiabeedi nõustamine
Loe veel
Raseduskriisi nõustamine
Loe veel
Perepalat
Sünnitusjärgselt saab valida üld- ja perepalati vahel.
Perepalateid on neli, üldpalateid on kolm, neist üks privaatpalat keisrilõikega sünnitanule.
Perepalatites on kasutamiseks televiisor, külmkapp ja veekeetja.
Esimene alanud ööpäev perepalatis 30 eurot.
Iga järgnev ööpäev perepalatis 30 eurot.