MRT uuring

MAGNETRESONANTSTOMOGRAAFIA (MRT)

MRT-uuringul saadakse inimkehast kujutis  magnetvälja abil. Uuring on valutu, ei nõua patsiendilt erilist ettevalmistust ja võimaldab mitmete terviseprobleemide varajast kindlakstegemist. Uuringu kestus sõltub aparaadist ning uuringust.

SA Viljandi Haigla MRT-kabinet töötab alates 2011. aasta veebruarist Viljandi haigla C-korpuse I korrusel igal tööpäeval. Nõrga väljaga MRT-seadmega on võimalik uurida õla-, küünar-, põlve- ja hüppeliigest.
Koostöös OÜ Mammograafiga pakume ka tugevama väljaga (1,5T) MRT uuringuid, millega on  võimalik uurida kesknärvisüsteemi: aju ja seljaaju; liigeseid, lihaseid ja kõõluseid; aju veresooni; kõhukoopa ning vaagna organeid. Neid uuringuid teostatakse MRT-treileris, mis asub kindlatel kuupäevadel SA Viljandi Haigla tagumise ukse juures.

MRT-uuringule suunamiseks on soovituslik korrektne saatekiri, millel on peale patsiendi andmete märgitud ka suunava arsti ja raviasutuse andmed. Samuti on vajalik etteregistreerimine radioloogia registratuuri telefonil 435 2096. Vastuse uuringule annab radioloog paari tööpäeva jooksul, mis on kättesaadav patsiendipotaalis (digilugu.ee), raviarstile E-tervise Infosüsteemis (TIS) ning Eesti Tervishoiu Pildipangas (PACS).

MRT uuring on üldjuhul ohutu, kuid vajalik on patsiendi eelnev informeerimine ja vastava kirjaliku nõusoleku saamine etteantud vormile. Uuringu ettevalmistusaja lühendamiseks palume arste, kes uuringule suunavad väljastada patsiendile kirjalik uuringut ja vastunäidustusi kirjeldav materjal koos küsimustikuga, mille patsient uuringule tulles eeltäidetuna kaasa võtab.

MRT-uuringu vastunäidustused:
* südamestimulaator või ravimipump;
* kõrvaimplantaat, kui seda pole enne uuringut võimalik eemaldada;
* teatud tüüpi aju aneurüsmi klipsid;
* teatud tüüpi liigeseproteesid, metallist võõrkehad, luumurde fikseerivad plaadid, kruvid jms;
* rasedus;
* klaustrofoobia.

Uuringuga seotud küsimustele vastab kabinetis töötav radioloogiatehnik. Uuringuvastuse ja lisateabe saamisesks pöörduge raviarsti poole.

Kui te mingil põhjusel ei saa uuringule tulla, siis palun andke sellest teada telefonil  435 2096 (radioloogia registratuur).
 

MRT nõusoleku- ja küsitluse leht