Tegevusmaja

Tegevusmaja asub Jämejala külas Pargi tee 10 ning selle põhieesmärk on psühhiaatriakliiniku ja sotsiaalhoolekande osakondades viibivate klientide igapäevase toimetuleku parandamine aktiviseerivate ja toetavate teraapiliste tegevuste kaudu.

Täiendavalt kasutatakse maja ruume vajadusel töötajate ürituste, rehabilitatsioonikomisjoni koosolekute, koolituste jms jaoks.
 
Allüksus tegevusmaja koosneb lisaks põhimaja kahele korrusele Jämejala territooriumil asuvast raamatukogust, kultuurimajast, kohtumispaigast Elise Tass ja loomulikult ei saa mainimata jätta Jämejala kaunist parki, mis tegevuste seisukohalt on suur boonus. 

Peamiste tegevuste ülevaade

Tegevusmaja
– käelised tegevused, rahvalike laulude tund, vestlusringid, filmide vaatamine, kirikutunnid, ühisüritused (sünnipäevade tähistamine, erinevad tähtpäevad, teemapeod), suurüritused (suvine ekskursioon, jõulupidu, kevadtüdruku ja -poisi valimine jne), väljasõidud, relaksatsioon, valgusteraapia, arvuti kasutamise võimalus, ajalehed/ajakirjad, muusika kuulamine, loov liikumine (spordisaalis), individuaalsed tegelemised.

Raamatukogu – kirjandusklubid, raamatute laenutamine.

Kohtumispaik Elise Tass - vaba aja veetmine, tööklubi, eneseabigrupid, toetava tegevuse funktsioon.

Kultuurimaja – suurüritused, kangastelgedel kudumine.

Töös kliendiga lähtume haigla põhiväärtustest. Hoolime nendest inimestest, kelle jaoks siin olemas oleme. Loome usaldusväärse ja positiivse õhkkonna. Meie jaoks on väga oluline teha oma tööd südamega. Samuti peame oluliseks oma tegevuste regulaarset ümberhindamist, täiendamist. Väärtustame koostööd osakondadega, sest ainult ühise meeskonnana saame jõuda parima võimaliku tulemuseni. Peame olema üksteise jaoks arusaadavad nii koostöös kliendi kui kolleegidega. Ja mis kõige olulisem, kõik eelpool öeldu peab kehtima ka mitte ainult paberil, vaid reaalselt iga töötaja praktikas. 

Meie majas on Soovide Sein. Sellele on kõigil soovijatel võimalus riputada hetkel hinge peal olev mõte. Kui seinale ilmub järgnevale lausele sarnaseid mõtteid, on see meie jaoks suurim kompliment, motivaator ja võimalus töö jätkamiseks. 
“Hea, et on koht, kuhu saab tulla oma südamehaavu parandama.” (Urve, 2010)